Posun v prípade vraždy v Prievidzi. Polícia obvinila muža, ktorý smrteľne bodol strýka (†60) a zabil aj jeho psa

Policajné auto
Polícia Zdroj: TVNOVINY.sk

Policajný vyšetrovateľ obvinil 32-ročného muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy a prečinu usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu. Muž mal v stredu (4. 10.) večer v jednom z bytov na Ulici J. Murgaša v Prievidzi zavraždiť svojho 60-ročného strýka. Usmrtil i jeho psa. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania malo dôjsť medzi synovcom a strýkom najskôr k slovnej hádke a neskôr aj k fyzickému konfliktu, ktorý sa skončil úmyselným usmrtením 60-ročného muža,“ uviedli policajti.

Synovec mal podľa nich svojho strýka jedenkrát bodnúť do ľavej prednej strany hrudníka, pravdepodobne kuchynským nožom, pričom muž utrpel zranenie, ktorému na mieste podľahol.

„Obvinený mal následne v inej izbe napadnúť psa nebohého, a to spôsobom, že ho mal viackrát bodnúť doposiaľ nestotožneným ostrým predmetom. Jedno z týchto bodnutí, a to na ľavej strane krku, bolo smrteľné a došlo k vykrvácaniu,“ doplnila polícia.

Prečítajte si tiež:

Podozrivého 32-ročného muža policajti v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Polícia spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby, o jeho ďalšom osude tak bude rozhodovať súd. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov,“ dodali policajti.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 5. 10. 2023 o vražde v Prievidzi:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.