Milan Majerský je vydierateľný a pomáha Ficovi zložiť vládu, tvrdí Alojz Hlina

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Alojzovi Hlinovi zo SaS došla trpezlivosť. Hoci sa v strane dohodli, že koaličné rokovania nebudú komentovať, Hlina sa rozhodol prehovoriť. Na sociálnej sieti napísal, že Robert Fico dokáže rýchlo poskladať koalíciu a pomáha tomu aj šéf KDH Milan Majerský.

Píše, že Fico potreboval docieliť, že Peter Pellegrini nebude mať žiaden „plán B“. Na to potreboval vyhlásenia, ktoré by Pellegriniho utvrdili v tom, že iná alternatíva neexistuje. A tieto vyjadrenia podľa Hlinu vypustil do éteru Majerský.

„Iniciatívne vysielal signály - utekal do centrály Smeru, rozprával, ako musí PS zásadne zmeniť svoj program, ako aj to, ako ide KDH do opozície,“ konštatuje Hlina.

„Môže za to Majerský, ani nie KDH, lebo to sa k tomu ani nevyjadrilo, prísne vzaté, väčšina predsedníctva podľa mojich informácií bola za 4-koalíciu, len predsedníctva sa nikto nepýtal. Stačilo ubezpečenie Majerského v Smere, že to vybaví,“ priblížil novozvolený poslanec za SaS. 

Prečítajte si tiež:

Tvrdí dokonca, že to Smer vybavil vydieraním. „Majerský by pred nástupom do funkcie župana nevedel zaplatiť z úspor ani rekonštrukciu kúpeľne vo svojom panelákovom byte. Vo funkcii župana sa mu však začalo dariť, ale my, čo sme nepadli z hrušky, vieme, že ani z platu župana a ani z platu europoslankyne neviete postaviť na hektárovom pozemku miliónovú haciendu (interval 1 500 000 až 2 000 000 eur). Mimochodom, hektár je 10 000 m2 a na taký pozemok s výhľadom na Vysoké Tatry musíte mať viac ako len založený byt v levočskom paneláku,“ myslí si Hlina.

Dodal, že mu to je proti srsti, ale Majerský je podľa neho vydierateľný. „U Majerského som jeho rizikovosť už dávno naznačoval, teraz to hovorím otvorene.
KDH pod jeho vedením bude piatou kolónou oligarchie a Smeru,“ konštatuje.

Hlina naznačil aj to, že sa Smer s KDH dohodli aj na konkrétnych programových veciach. „Dohoda Fica a Majerského obsahuje, že pustia aj niečo ohľadom interrupcií, plus presun eurofondov na VÚC a keď ľudia od Danka začnú blbnúť, tak zopár poslancov KDH zaberie,“ dodal Hlina.

Reakcia Majerského

Majerský tvrdí, že nejestvuje dôvod, pre ktorý by mal byť akokoľvek vydierateľný.

„Kúpa pozemku a stavba nášho rodinného domu bola financovaná z mojich úspor, úspor mojej manželky, hypotéky a príjmov mňa ako župana a manželky ako europoslankyne. Dom sme stavali niekoľko rokov," uviedol.

Reagoval tak na Hlinove slová o svojich majetkových pomeroch. Predseda KDH nevidí zmysel komentovať ani špekulácie o takzvaných dohodách KDH so stranou Smer.

„Pokiaľ ide o tému presunu eurofondov na župy, Fico sa k nej predsa prihlásil sám už v poslednej predvolebnej diskusnej relácii Rádia Slovensko," podotkol.

Napriek opatrnosti voči črtajúcej sa alternatíve voči Ficovej vláde potvrdil stanovisko predsedníctva, po ktorom platí, že KDH nepôjde do vlády so Smerom.

Prečítajte si tiež:

Koaličné rokovania pokračujú

Necelý týždeň po voľbách nie je žiadna koalícia oficiálne dohodnutá. Poverenie zložiť vládu má šéf Smeru Robert Fico. Niekoľkokrát rokoval s Pellegrinim aj s Andrejom Dankom. 

O druhú koalíciu sa neformálne snaží aj líder PS Michal Šimečka. Podľa medializovaných informácií si v PS vedia predstaviť, že by post premiéra obsadil Pellegrini, majú však problém s tým, aby mal Hlas aj ministerstvo vnútra. 

KDH už avizovalo, že zrejme smeruje do opozície, pretože im nevyhovuje vláda ani so Smerom, ani s PS. Bez kresťanských demokratov však alternatíva voči Ficovi neexistuje.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.