Náš kolega sa pripravuje na preteky horských nosičov. Takto vyzerá jeho tréning s Marošom Molnárom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Výzva akú sme v Reflexe ešte nemali. Náš kolega Pavol Borkovič si zaumienil, že sa zúčastní pretekov horských nosičov v Tatrách a na vysokohorskú Chatu pod Rysmi vynesie približne tri štvrtiny svojej váhy. Trénovať začal ešte v lete pod prísnym okom Maroša Molnára a našej kamery.

Na začiatku bola reportáž o práci horských nosičov. Vtedy Pali vyniesol 30 kilogramov na Téryho chatu. Ako sám hovorí, siahol si na dno svojich síl.

Teraz ho však čaká väčšia výzva. „Budem súťažiť s horskými nosičmi a pokúsim sa vyniesť 60 kilový náklad na Chatu pod Rysmi. Pripravujem sa už niekoľko mesiacov, a aby som to zvládol, oslovil som kondičného trénera Maroša Molnára,“ vysvetľuje redaktor Reflexu. 

Prečítajte si tiež:

Pali si chcel nielen vyskúšať, aké to je vyniesť takýto náklad na Chatu pod Rysmi, ale zároveň chcel zistiť svoje rezervy. 

Priznáva, že kondičného trénera nikdy nemal. Tréningy sú iné, na aké bol doteraz zvyknutý. 

Pri vynáške sa zapája celé telo. Podstatný je tiež vzpriamený postoj, teda aj jadro tela. 

„Podľa mňa mu idú tréningy veľmi dobre. Bojuje na každom tréningu, ide nadoraz, nebojí sa zomrieť, čo je tiež dôležité,“ úsmevne poznamenal Maroš. 

Prečítajte si tiež:

Na tréningoch sa nenudí 

„Veľakrát si aj zanadávam, ale je to vždy o tom, že po tom tréningu to je neopísateľný pocit. Cítim sa veľmi dobre, či už po psychickej, ale najmä fyzickej stránke,“ priznáva Pali. 

Maroša považuje za skvelého trénera a pána svojho remesla. Ich spoločné tréningy sú plné smiechu, emócii, ale zároveň aj pohody. 

„Posilka, dlhé behy v prírode,... Všetko je súčasť Paliho prípravy na Horkú výzvu. Urobím všetko preto, aby som sa tej vynášky zúčastnil,“ hovorí Maroš. 

Pali sa už teší na to, čo ho vo Vysokých Tatrách čaká. „Teším sa na to prostredie, na ľudí, atmosféru. Som z toho celý natešený a verím, že vynáška bude úspešná,“ povedal na záver. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.