Policajná naháňačka v Košiciach. Vodič zrámoval päť áut, na chodníku takmer vrazil do ľudí

Policajná naháňačka v Košiciach. Vodič zrámoval päť áut, na chodníku takmer vrazil do ľudí
Policajné autá Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Policajná naháňačka v Košiciach si v sobotu (7. 10.) večer vyžiadala poškodenie piatich áut. Muž (33) unikal pred policajtami a rútil sa ulicami.

Košickí policajti v sobotu (7. 10.) v podvečerných hodinách naháňali 33-ročného vodiča. Ten na opakované výzvy polície, aby vozidlo zastavil, nereagoval a začal unikať po uliciach Košíc.

Podľa polície nerešpektoval ani svetelné dopravné značenie a vysokou rýchlosťou sa rútil na červenú. Navyše mal v danom čase zadržaný vodičský preukaz.

„Na jednej z križovatiek chcel obísť vozidlá, ktoré v tom čase stáli na križovatke, preto s autom vyšiel na chodník, a tak priamo ohrozil život a zdravie nielen chodcov, ale aj iných účastníkov cestnej premávky, ktorí sa tam v tom čase nachádzali,“ tvrdí polícia. Počas naháňačky bolo dokopy poškodených päť áut.

Prečítajte si tiež:

​Vodič sa chcel dať na útek, no ten sa mu už nepodaril a skončil v rukách polície.

Keďže kládol aktívny odpor, policajti ho spacifikovali pomocou donucovacích prostriedkov. Rovnako zadržali aj ženu, ktorá vystúpila z unikajúceho auta.

Podozrivá biela kryštalická látka

„Vodič policajtom dobrovoľne vydal plastové vrecúško s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky. Nezaostávala za ním ani jeho 25-ročná spolujazdkyňa, tá dobrovoľne vydala dve plastové vrecúška a jednu plastovú nádobu s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že ich zaslali na expertízu.

Muža aj ženu skončili v cele policajného zaistenia a bolo začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť.

Pozrite si reportáž o tragickej dopravnej nehode na Čertovici:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.