Predávali zakázané lieky na potenciu. Troch členoch organizovanej skupiny poslal sudca na slobodu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po štvrtkovej (5. 10.) razii na predajcov nelegálnych liekov obvinili šesť ľudí. V troch prípadoch žiadal prokurátor väzbu. Sudca okresného súdu v Trenčíne však všetkých troch nechal na slobode.

Jednu zadržanú ženu a dvoch mužov predviedli v putách na súd. Mali by byť údajne členmi organizovanej skupiny, ktorá na Slovensku predávala zakázané lieky na oddialenie ejakulácie a podporu erekcie.

„Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie pre zločin neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami,“ uviedla hovorkyňa Policajného prezídia SR Denisa Bardyová.

​Firma mala na našom trhu zakázané lieky ponúkať tri roky. Na Slovensku neprešli schvaľovaním na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. Predávať ich nemôžu vo viacerých krajinách.

Prečítajte si tiež:

​„Orientačne tá škoda alebo teda zisk obvinených by mal presiahnuť sumu dva milióny eur, “ spresnil prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne Vlastimil Krokvička.

Suma, ktorú zarobili na predaji nelegálnych liekov naznačuje, že je to výnosný obchod. Väčšinou ich získavajú z ázijského trhu.

„Niekoľko desiatok tisíc objednávok bolo vybavených,“ dodal prokurátor.

„Pre nikoho to nie je nejaké plus, keď má takéto obvinenie. Ide tam o trestný čin neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi potrebami, no ale tu ide o lieky,“ uviedol právny zástupca obvinenej ženy Juraj Gavalec.

Všetkých troch sudca prepustil a budú stíhaní na slobode. Pred kamerou si obvinení skrývali tváre a hovoriť s nami nikto nechcel.

Prokurátor hneď na mieste zahlásil sťažnosť voči rozhodnutiu sudcu ponechať obvinených na slobode, ktorým za tento skutok hrozí až 12-ročné väzenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.