Zdá sa vám váš parfum akýsi slabý? Colníci zadržali v sklade v Bratislave tisícky falzifikátov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Finančná správa zachytila tisícky kusov falzifikátov parfumov. Ak by sa dostali na trh, tak by majiteľom ochranných známok vznikla škoda viac 1,5 milióna eur, čo predstavuje historicky najvyššiu škodu v oblasti porušovania práv duševného vlastníctva v rámci jedného prípadu.

Išlo o značky, ako napríklad Christian Dior, Chanel, Calvin Klein, Hugo Boss či Hermes. Na pondelkovom brífingu o tom informovala Finančná správa SR.

"Celý prípad sa začal v júni tohto roka, keď Kriminálny úrad finančnej správy podal Colnému úradu Bratislava informáciu o tom, že v bratislavskom regióne sa nachádza sklad parfumov, kde vzniklo podozrenie na porušovanie práv duševného vlastníctva," uviedol prezident finančnej správy Jiří Žežulka. Príslušníci Colného úradu Bratislava v priestore našli viac ako 17.000 falzifikátov parfumov.

Prečítajte si tiež:

Finančná správa poukázala na to, že vďaka záchytu zabránila možným daňovým únikom pre štátny rozpočet a tiež prispela k ochrane spotrebiteľov, keďže falzifikáty tovarov pre nich môžu predstavovať aj zdravotnú hrozbu.

Zaistený tovar zostáva naďalej v rukách finančnej správy, a to aj napriek tomu, že spoločnosť, ktorej bol tovar zaistený, požadovala jeho vrátenie a vyjadrila nesúhlas s jeho zničením. Dôvodom sú žaloby, ktoré podali držitelia práv duševného vlastníctva. Parfumy tak zostanú v colných skladoch až do právoplatného ukončenia súdnych sporov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.