Na skrytú kameru sme zachytili praktiky šmejdov. Takto lákajú dôverčivých dôchodcov

Matrac za 1500 eur šmejdi ponúkali dôchodkyni, s tým, že jej vyrieši viacero zdravotných problémov.
Zdroj: TV Markíza

Pri predaji predražených výrobkov majú na dôchodcov pripravený psychologický ťah.

Šmejdi stále úradujú. Dôchodkyňa si pred rokmi kúpila matrac za 1500 eur. Za kazový výrobok, ktorý viackrát reklamovala už peniaze nevidela. Napriek tomu ju aj iných dôchodcov bez hanby stále oslovujú s „neodolateľnými ponukami." Nášmu štábu sa podarilo nakrútiť na skrytú kameru nekalé praktiky predávajúcich.

Matrac za 1500 eur šmejdi ponúkali dôchodkyni s tým, že jej vyrieši viacero zdravotných problémov. Napríklad tvrdili, že vháňa kyslík do buniek v tele.

Pani Vierke sa ale špeciálny elektrický matrac kazil, tak ho viackrát reklamovala. Neúspešne.

Prešli roky. Obrátila sa na Slovenskú Obchodnú Inšpekciu, súd aj exekútora. Dali jej za pravdu. Ale keďže firma zanikla, nemá ani matrac ani peniaze.

Spoločník aj konateľ si založil ďalšie firmy a podnikajú ďalej. A pani stále bez hanby oslovujú s rovnakými ponukami.

„Určite viete, že je to drahý matrac, stál okolo 1000 - aj 1500 eur a tento týždeň máme naňho zľavu, je to za 500 eur. A dostanete k nemu aj darček," povedal hlas v telefóne.

Na druhý deň sme sa šli pozrieť na akciovú ponuku aj so skrytou kamerou.

Počuli sme tú istú pesničku. Matrac vraj okysličuje krv, sťahuje kŕčové žili, ako aj upokojí váš nervový systém a „dá sa povedať, že spomaľuje proces starnutia na bunkovej úrovni."

Pri predaji predražených výrobkov majú na dôchodcov pripravený psychologický ťah.

Povedia im, že zľavy majú preto, že sa budú sťahovať .

Pracovníčka poslala svojich kolegov pre matrac do skladu tí hneď, ako videli kameru, ju okamžite odvolali do kancelárie a zavreli dvere. Zrazu z predaja zišlo.

Povedala nám, že máme prísť neskôr. Teraz vraj majú obedovú prestávku. Potom, ako predajkyňa matracov musela ísť záhadne na obed, sme sa vrátili spať. Tentoraz tvrdila, že nič nepredáva.

Vysvetlenie sme chceli získať aj od konateľa firmy. Keď sme povedali, že sme z televízie, zložil. Neskôr nám len poslal smsku, že si neželá aby bolo jeho meno v reportáži spomenuté. 


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Matrac

Dôležité udalosti