Prípad unesenej študentky: Záchranár, obvinený zo znásilnenia, chce ísť na slobodu

Prípad unesenej študentky: Záchranár, obvinený zo znásilnenia, chce ísť na slobodu
Zdroj: TV Markíza

Dlhoročný zdravotník je už takmer mesiac za mrežami. Do väzby ho poslal sudca, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Študentka Soňa zmizla ešte 10. septembra po ceste z mesta domov. Od autobusovej zastávky to mala do vchodu len 150 metrov.

Prečítajte si tiež:

Prípad stále vyšetrujú

Z vyšetrovania vyplynulo, že obvinený záchranár si ju vyhliadol už na Zochovej ulici a sledoval ju aj autom. Išiel za autobusom.

Študentka mala na tele niekoľko vpichov po injekciách, ktoré jej dávkoval postupne. „Poškodenú držal proti jej vôli približne 25 hodín, kedy jej viackrát aplikoval ...doposiaľ neznámu látku s obsahom benzodiazepínu... čím jej privodil intoxikovaný a omámený stav,“ napísal v uznesení o vzatí do väzby sudca Mestského súdu Bratislava I.

Podľa našich informácií sa obvinený zdravotník chce dostať na slobodu. Podal sťažnosť voči väzbe. Túto informáciu nám potvrdili aj na súde.  

„Sťažnosť obvineného bola súdu doručená dňa 06. 10. 2023. Súd vykonáva úkony pred predložením veci, t. j. zaslal doručenú sťažnosť na vyjadrenie prokuratúre. Až po vykonaní potrebných úkonov môže vec predložiť odvolaciemu Krajskému súdu v Bratislave,“ informoval televíziu Markíza hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Čím obvinený argumentuje, zatiaľ nie je jasné ale advokát nám povedal, že nevidia dôvody preventívnej väzby, teda že by jeho klient na slobode pokračoval v trestnej činnosti. 

Vyšetrovanie však pokračuje ďalej.

Prečítajte si tiež:

Kľúčové dôkazy

Soňu mal obvinený záchranár držať dlhých takmer 26 hodín. Policajti našli jej DNA na kľučke na sťahovanie okien v jeho aute, na plachte v byte obvineného záchranára, aj vo vani. Podľa našich informácií našli tieto stopy v byte v Pezinku.

Keď ho zadržali, mal pri sebe injekčné striekačky s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Podľa sudcu z dôkazov vyplýva, že si zločin vopred plánoval a prichystal sa na to. Soňu si mal vyhliadnuť už na zastávke v meste a potom ísť za autobusom. Policajti majú zmapovaný jeho pohyb vďaka kamerovým záznamom.

„Súd poukazuje aj na skutočnosť, že pri prehliadkach bolo nájdených viacero liečiv a zdravotníckeho materiálu, z čoho vyplýva možná obava, že obvinený plánoval aj ďalšie obdobné útoky,“ napísal sudca v uznesení.

54-ročný muž podľa jeho advokáta zatiaľ nevypovedal, no obvinenia vraj odmieta.

Pozrite si reportáž z dňa (16. 9.), keď obvineného zdravotníka poslal sudca do väzby:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.