Vyšetrovanie vraždy pri Teplárni sa chýli ku koncu. Čaká sa na posledné znalecké posudky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyšetrovanie vlaňajšej tragickej streľby na Zámockej ulici v Bratislave by malo byť skončené v lehote jedného mesiaca. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Vyšetrovanie danej trestnej veci je vo finálnom štádiu. Po doručení posledných znaleckých posudkov bude vo veci meritórne rozhodnuté," priblížila hovorkyňa s tým, že po skončení vyšetrovania budú orgány činné v trestnom konaní informovať verejnosť.

Prečítajte si tiež:

Smutné výročie

Prípad je kvalifikovaný ako teroristický útok. V centre Bratislavy na Zámockej ulici došlo vlani 12. októbra pred podnikom, ktorý navštevuje najmä LGBTI+ komunita, k streľbe.

Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena.

Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla na druhý deň ráno mŕtveho, spáchal vraj samovraždu.

Za spáchanie priestupku v podobe nezabezpečenia strelnej zbrane pred neoprávneným zneužitím bol uznaný za vinného príbuzný strelca.

Podľa polície mu bola uložená sankcia v zmysle zákona o priestupkoch. Z polície priblížili, že zákon o strelných zbraniach a strelive považuje spáchanie takéhoto priestupku za stratu podmienky pre vydanie alebo držanie zbrojného preukazu.

„Na tomto základe bol osobe právoplatným rozhodnutím správneho orgánu zbrojný preukaz v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive odňatý," dodali z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.