Šimečka sa vzdal funkcie v europarlamente. Na poste podpredsedu by ho mal nahradiť Hojsík

Šimečka sa vzdal funkcie v europarlamente. Na poste podpredsedu by ho mal nahradiť Hojsík
Michal Šimečka v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka rezignoval na post podpredsedu Európskeho parlamentu. Oznámil to už aj predsedníčke europarlamentu Roberte Metsolovej

Funkcie sa vzdáva k 17. októbru. Dodal, že sa naplno vracia do slovenskej politiky a ako líder opozície chce dôsledne kontrolovať vládu.

„Voči ich štýlu vládnutia musíme budovať oveľa lepšiu, kvalitnejšiu alternatívu. Využijem pritom všetky zručnosti a kontakty z európskej politiky, tak aby sme pre Slovensko ubránili európsku budúcnosť,“ uviedol Šimečka. 

V europarlamente by ho mal nahradiť Jozef Mihál, ktorý v európskych voľbách kandidoval za stranu Spolu. Progresívne Slovensko a Spolu vtedy kandidovali spoločne ako koalícia.

Prečítajte si tiež:

Podpredsedom by mal byť Hojsík

Na poste podpredsedu by mal Šimečku nahradiť ďalší člen Progresívneho Slovenska Martin Hojsík, informoval portál Euractiv. Europoslanca, ktorý sa venuje najmä zeleným témam, na túto pozíciu navrhla frakcia Obnovme Európu. 

Hojsíkovu nomináciu však musí schváliť celé plénum. Hlasovanie sa uskutoční zrejme už budúci týždeň v Štrasburgu. „Budem sa snažiť urobiť všetko preto, aby som získal dôveru kolegov v parlamente,“ povedal Hojsík.

V prípade zvolenia by funkciu zastával do júna budúceho roka, keď sa budú konať voľby do Európskeho parlamentu.

Pellegrini bol dávno rozhodnutý, že pôjde s Ficom, vyhlásil Michal Šimečka. Pozrite si jeho vystúpenie na tlačovej konferencii:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.