Domáce

Toto je najpopulárnejšia slovenská učiteľka

Katarína Sedmáková, najpopulárnejšia učiteľka.
Katarína Sedmáková, najpopulárnejšia učiteľka. Zdroj: SITA

Narodila sa, ako inak, na Deň učiteľov.

Titul najpopulárnejšieho učiteľa Zlatý Amos 2014 získala učiteľka matematiky zo Strednej odbornej školy na Ostrovského ulici v Košiciach Katarína Sedmáková. 

Dojatá víťazka ankety sa pred novinármi vyznala z toho, že prežíva úžasné chvíle. „Je to nádherné keď vidíte, ako sa tie deti tešia a ako to prežívajú," povedala Sedmáková a dodala, že ju tento pocit napĺňa energiou a veľmi sa teší na ďalšiu prácu so svojimi žiakmi. 

Zdroj: SITA

„Učiteľstvo je mi ako keby súdené. Narodila som sa na Deň učiteľov," dodala s úsmevom. Zároveň však poznamenala, že učiteľské povolanie by malo opäť získať hodnotu, akú by si zaslúžilo. 

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu

„Pre to, aby ľudia ostali pri tomto povolaní je potrebné nadšenie. Musia túto prácu milovať. bez toho sa to robiť nedá," vyhlásila Sedmáková. Vyjadrila tiež želanie, aby tí, ktorí majú moc rozhodnúť, sa viac pýtali tých, ktorí túto prácu robia. 

Zdroj: SITA

„Najlepšie im poradia ľudia z praxe. V prvom rade treba dobrých učiteľov ohodnotiť. Zaslúžia si adekvátnu odmenu. Robia síce prácu krásnu, ale ak ju chcú robiť kvalitne, tak aj veľmi ťažkú," uzavrela čerstvá nositeľka titulu Zlatý Amos.

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.