Večerná dráma v Nových Zámkoch. Pred očami osemročného syna strelil mužovi do tváre aj hrudníka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vybavovanie účtov sa skončilo streľbou. Pred pohostinstvom na sídlisku v Nových Zámkoch postrelil svojho protivníka až šiestimi ranami. Incidentu sa prizeralo malé dieťa.

Streľbe predchádzala hádka. Podnapitý 33-ročný Martin po slovnej potýčke pred pohostinstvom vytiahol na 48-ročného Petra nožík. Ten mu ho vyrazil z ruky, následne Martin odišiel so slovami: „O chvíľu sa stretneme, ty bastard.“

Zakrátko sa vrátil so vzduchovou pištoľou a na svoju obeť šesťkrát vystrelil. Všetko videl aj útočníkov 8-ročný syn.

Peter mal broky v tvári aj v tele, sanitka ho previezla do novozámockej nemocnice. Podľa lekárskej správy Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch mu spôsobil otvorené rany čela, tváre, krku i chrbta, z ktorých sa bude liečiť zhruba týždeň.

Útočník po streľbe odišiel do blízkeho činžiaka, kde býva so synom a ženou v podnájme. Strelca napokon policajná hliadka zadržala po tom, čo vyšiel z bytu a policajtom sa dobrovoľne vzdal. Zbraň už pri sebe nemal a hliadku neohrozoval.

Strieľal aj doma

V pohotovosti boli aj kukláči, no napokon zasahovať nemuseli. Ukázalo sa, že muž strieľal aj doma. Do skrine a do gauča. Teraz je v policajnej cele.

„Momentálne sú s ním vykonávané procesné úkony. Vyšetrovateľ PZ začal v tejto veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva,“ uviedla Renáta Čuháková, krajská policajná hovorkyňa.

Problémy s ním boli aj v minulosti

Podľa ľudí z okolia útočníkovi nedávno vzali vodičský preukaz a prišiel o prácu kuriéra. Boli s nim problémy aj v minulosti. V inom pohostinstve už tiež zasahovali pre jeho vyčíňanie policajti, keď tam prišiel opitý.

Zranený muž v nemocnici neostal. Podpísal reverz a dokonca si ani nenechal z tela vytiahnuť všetky broky. Strelcovi hrozí väzenie na 4 až 10 rokov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.