Predsedníctvo Hlasu-SD schválilo nominácie na predsedu parlamentu a ministrov

Predsedníctvo Hlasu-SD schválilo nominácie na predsedu parlamentu a ministrov
Peter Pellegrini. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Predsedníctvo Hlasu-SD v pondelok schválilo nominácie strany na funkciu predsedu Národnej rady SR a na sedem ministerských kresiel novej vlády. Verejnosť sa dozvie konkrétne mená na utorkovej (17. 10.) tlačovej konferencii. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

„Sme presvedčení, že nová vláda musí začať od prvého dňa tvrdo pracovať na riešení zásadných problémov ľudí na Slovensku. Preto sme našich nominantov vyberali s maximálnou zodpovednosťou – tak, aby každý nový minister nebol nováčikom vo svojej oblasti, ale mal s ňou už doterajšiu skúsenosť,“ uviedol po rokovaní predsedníctva líder Hlasu Peter Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

Doplnil, že v súlade s politickou kultúrou oznámi najskôr tieto mená predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, ktorý je poverený zostavením vlády.

Hlas-SD na základe koaličnej zmluvy ponesie zodpovednosť za ministerstvá práce, zdravotníctva, školstva, vnútra, investícií a regionálneho rozvoja, hospodárstva a za post vicepremiéra, zodpovedného za európske prostriedky z plánu obnovy. Nominuje aj kandidáta na post predsedu Národnej rady SR.

„Budeme sa snažiť čo najrýchlejšie upratať neporiadok, ktorý tu po predchádzajúcich vládach ostal, a potom dať všetkým týmto oblastiam výrazné impulzy, aby sme štyri roky neprešľapovali na mieste, a aby ľudia pocítili skutočné výsledky,“ zdôraznil Pellegrini.

Lídri strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali v pondelok koaličnú dohodu. Urobili tak v historickej budove Národnej rady SR na bratislavskom Župnom námestí.

Lídri strán Smer, Hlas a SNS podpísali koaličnú zmluvu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.