Huliak zdieľa petíciu na svoju vlastnú podporu. Vyzýva prezidentku, aby ho vymenovala

Rudolf Huliak
Rudolf Huliak. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Nominant strany SNS na post ministra životného prostredia Rudolf Huliak na sociálnej sieti uverejnil odkaz na petíciu na svoju vlastnú podporu. „Pomôžte podporiť správnu vec. Spoločne im ukážeme,“ vyzval Huliak na Facebooku.

Petíciu na internete podpísalo vyše 8300 ľudí. „Vyzývame prezidentku Slovenskej republiky, aby v prípade nominácie Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia rovnako rešpektovala výsledky volieb a pána Huliaka na tento post vymenovala,“ uvádza sa v petícii.

SNS medzitým už oznámila, že starostu Očovej na post šéfa envirorezortu skutočne nominuje. Huliaka v pondelok (16. 10.) vypočúvala NAKA v súvislosti s útokom na LGBTI+ ľudí, a preto sa nestihol zúčastniť na podpise koaličnej zmluvy. 

Huliak v jednom z videí vyhlásil, že pri pohlavnom styku dvoch mužov sa vytvárajú CO2 a siričitany, ktoré prispievajú k otepľovaniu.

Meno možného ministra životného prostredia sa v posledných dňoch spomínalo v médiách s ďalšími kontroverznými výrokmi. Okrem iného povedal, že jeho prvá zahraničná cesta v pozícii ministra by viedla do Moskvy, kde by odprosoval za slovenskú vojenskú pomoc Ukrajine.

Lídri Smeru, Hlasu a SNS podpísali koaličnú dohodu. Robert Fico oznámil, ako si podelili ministerstvá. Viac v reportáži:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti