Prihlásia sa už len tí, ktorí si zaplatia. Populárna sociálna sieť postupne zavádza zásadnú zmenu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na populárnu sociálnu sieť sa onedlho prihlásia už len tí, ktorí si za to zaplatia. Elon Musk, majiteľ platformy X, ktorá sa skôr volala Twitter, plánuje bezplatný prístup zrušiť. Informuje o tom Bloomberg

Poplatok však má byť len symbolický, v hodnote jedného dolára, teda približne jedného eura.  

V súčasnosti majú používatelia na výber. X môžu využívať bezplatne, alebo si priplatiť za výhody. Do budúcna by však mali ostať len platené účty.

Prečítajte si tiež:

Zmenu už testujú

O tejto zmene sa niekoľko týždňov špekulovalo v médiách, teraz ju potvrdili aj zástupcovia spoločnosti. Nový model chcú najskôr testovať v rôznych krajinách, až neskôr ho zaviesť celoplošne. Dnes si už priplatiť musia používatelia na Novom Zélande a Filipínach.

Hlavným cieľom predplatného nemá byť zisk. Slúžiť má v boji proti armáde automatizovaných účtov, za ktorými nestoja skutoční ľudia a ktoré príspevkami zaplavujú sociálnu sieť. 

Podľa Muska otravujú spamom, šíria nenávistný obsah alebo sa dokonca pokúšajú ovplyvniť voľby. Vytvorenie takéhoto konta stojí len pár centov. Myslí si preto, že aj minimálny poplatok spôsobí, že sa podobné účty už nebudú vyplácať a problém sa odstráni.

Pozrite si aj reportáž z Reflexu. Zázračné tabletky na chudnutie či biznis sľubujúci balík peňazí. Internetové podvody sú čoraz rafinovanejšie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.