Cestujúcich zo Šenkvíc trápia preplnené vlaky smerom do Bratislavy. Železnice však sľubujú zmenu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Každé ráno sa tlačia ako sardinky. Cestujúci zo Šenkvíc sa nám posťažovali na preplnené súpravy smerom do Bratislavy, čo nie je najlepšia motivácia na presadnutie z auta do vlaku. Železnice však sľubujú zmenu.   

Ráno sa potrebujú dostať do školy alebo do práce. Smerom do hlavného mesta môžu v Šenkviciach nasadnúť do osobného vlaku. V dopravnej špičke každú polhodinu.   

Čím bližšie k Bratislave, tým je vlak plnší. Napríklad v Pezinku pristupujú ďalšie desiatky ľudí. Celkovo by sa doň malo zmestiť 640 cestujúcich.

V ďalších vlakoch v špičke je podľa dát využitých 90 až 150 percent miest na sedenie, takže niektorí cestujúci musia stáť. Zažívajú to aj tí, ktorí sa z hlavného mesta potrebujú poobede dostať domov.

Prečítajte si tiež:

Možné riešenie

Expert na železničnú dopravu hovorí, že riešením by bolo zdvojiť súpravy.   

„Plán, ktorý sme predkladali, počítal s tým, že v špičkových časoch budú vlaky kapacitne zdvojované. Dnes je tam len polovičná kapacita vlakov, čo je spôsobené tým, že viaceré jednotky stoja. To považujem za chybu,“ hovorí expert na železničnú dopravu Jiří Kubáček.

Národný dopravca priznáva nedostatok vozňov. Avizuje však, že čoskoro by sa to mohlo zmeniť. Práve pri rannom spoji pred siedmou do Bratislavy.

V novom cestovnom poriadku od 9. decembra totiž plánujú na toto konkrétne spojenie zabezpečiť zdvojenú súpravu. To by malo problém s preplnením tohto vlaku vyriešiť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.