Výzva nášho kolegu pokračuje. Za päť dní vyniesol náklad na tri vysokohorské chaty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Náročná výzva, ktorú prijal redaktor Reflexu Pali Borkovič, pokračuje na sústredení horských nosičov vo Vysokých Tatrách. Príprava je náročná, a ak chce úspešne zdolať to, čo si predsavzal, musí trénovať v prirodzených podmienkach. A tak, pod vedením skúseného nosiča, s nákladom, ktorý predstavuje asi tri štvrtiny jeho vlastnej váhy navštívil niekoľko vysokohorských chát.

Sherpa really je stretnutie nosičov po sezóne. Zvyčajne sa koná v októbri a každý rok sa uskutočňuje na inej chate. Tento rok ide už o 39. ročník. 

Z bratislavských lesov a fitnes centier sa Pali presunul do Vysokých Tatier, kde päť dní pracoval ako horský nosič. Jeho mentorom bol horský nosič Štefan Bačkor.

Prečítajte si tiež:

Silné nohy sú základ

V rámci prípravy začali vynáškou na Zamkovského chatu. 

Palimu robila najväčší problém záťaž na chrbte. Pochvaľoval si však tréningy Maroša Molnára, pretože pociťoval dobrú pripravenosť nôh. Podľa Viktora Beráneka, ktorý je chatárom na Chate pod Rysmi, sú silné nohy základ a až na druhom mieste je „dobre nastavená hlava“. 

Prečítajte si tiež:

Pozor na rovnováhu 

Pokračovali druhou najvyššie položenou chatou na Slovensku Téryho chatou. Keďže sa tento cieľ nachádza ďalej, Pali si na chrbte niesol približne 43 kíl. 

Štefan ho počas cesty upozorňoval na správne kroky a rovnováhu tela. „Z môjho pohľadu nosič dozrieva dva, tri, možno aj päť rokov. Takže toto považujem skôr za nejaký experiment,“ vysvetľuje horský nosič.

Päťdňové sústredenia zakončili vynáškou na Chatu pod Rysmi, kde sa budú preteky konať tento rok.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.