V Bratislave je gastronomická revolúcia, hovorí prestížny šéfkuchár

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Získal tri Michelinské hviezdy, no po čase ich vrátil. Považujú ho za prvého celebritného šéfkuchára a top triedu britskej reštauračnej scény. Marco Pierre White nedávno navštívil Bratislavu a priznal sa, že mu tu veľmi chutilo. Niekoľkým našim reštauráciám by vraj toto prestížne ocenenie pokojne udelil.

Marco Pierre White mal len 33 rokov, keď získal tri Michelinské hviezdy. Avšak rozhodol sa ich vrátiť. Dôvod bol veľmi prozaický. 

„Získať tri hviezdy je vytúženým cieľom pre každého šéfkuchára. Je to veľmi vzrušujúci proces,“ hovorí Marco.  

Šéfkuchár si jedného dňa uvedomil, že jeho sen sa stal skutočnosťou. Ocitol sa v piatich gastronomických sprievodcoch ako súčasť top reštaurácii Británie. Pripadal si veľmi mladý na takýto úspech. Bolo toho veľa, čo chcel ešte v živote dokázať, preto tie hviezdy po čase vrátil. 

V brandži začal pôsobiť ako 16-ročný a stiahol sa, keď mal 38 rokov. „Všetku svoju energiu som vložil na tanier, nie do seba,“ konštatuje. Ako sám hovorí, úspech meria sebaobjavovaním.

Prečítajte si tiež:

​Gastronomická revolúcia v Bratislave

Priznáva, že nikdy nezjedol viac jedla ako počas pobytu v Bratislave. „Zaujalo ma, že sa tu deje akási gastronomická revolúcia,“ tvrdí Marco.

Naráža na rôzne druhy reštaurácii - tradičné podniky, reštaurácie, kam chodia ľudia za zábavou či  pivárne. Tvrdí, že kuchári tu dokážu veľmi dobre predviesť tradície.

„Potom tu máte nové reštaurácie, ktoré sa stávajú čoraz viac populárnymi a v technikách sú úplne top!“ podotkol.

Nedávno sa vrátil z jedného nakrúcania v Bangkoku, kde večeral v šiestich michelinských reštauráciách.

Podľa jeho kritérií by dve z reštaurácii v Bratislave, kde jedol, mali dostať minimálne dve až tri hviezdy. „Všetky vaše pivárne boli lepšie ako tie michelinské v Thajsku, takže prečo nie?“ hovorí šéfkuchár. Dodal, že kuchári v Bratislave berú biznis veľmi vážne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.