Pri pohľade na jeho kúsky tuhne krv v žilách. Šimon skáče na motorke aj cez ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mohli by sme ho premenovať na sídliskového kamzíka. A už len pri pohľade na jeho kúsky tuhne krv žilách. Šimon je niekoľkonásobný majster Slovenska v mototriale. Tvrdí, že svoj stroj má pod kontrolou, a tak sa náš redaktor odvážil vyskúšať si trochu adrenalínu.

Mototrial je motocyklová disciplína, v ktorej je dôležité, aby jazdec stúpil čo najmenej na zem. Jazdcovi sa zbierajú trestné body a vyhráva ten, kto v závere má najmenší počet trestných bodov. 

Špeciálny trialový motocykel nemá sedadlo. „Môže to byť zbraň v rukách niekoho, kto nevie dobre ovládať motocykel,“ hovorí Šimon Sordyl.

Preteky pozostávajú z troch kôl a desiatich sekcií. Väčšinou je tento šport náročný na kondíciu, pretože sa niekedy jazdí päť až šesť hodín. 

Prečítajte si tiež:

​Motorialu sa venuje už 15 rokov

„Ja som začínal na bicykli. Potom som v našom meste uvidel cyklotrialistov a začal sa venovať tomu. Keď som zistil, že sa v Nitre jazdí aj mototrial, tak sa mi to veľmi zapáčilo,“ spomína Šimon, ktorý je štvornásobný majster Slovenska v mototriale a raz sa mu podarilo obhájiť titul majstra Európy. Uchvátilo ho, že na motorke môže jazdiť také prekážky ako na bicykli. 

Robí vystúpenia, kde sa predvádza na motorke, skáče cez ľudí a prekážky. 

„Je to pre mňa útek od reality. Do istej miery adrenalín, ale aj oddych, relax, zábava, šport. Je to prudko návykové,“ hovorí mladý nadšenec.

Priznáva, že cieľov má viacero. „Chcel by som ďalej jazdiť mototrial a ísť na Majstrovstvá Európy, samozrejme, ak by bol nejaký sponzor. Viac trénovať deti, odovzdávať im svoje schopnosti a robiť ešte viac svoje vystúpenia na rôznych podujatiach,“ dodal Šimon.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti