Tanečná skupina, ktorá vás prenesie do 80. rokov. Potrebujú na to iba korčule so štyrmi kolieskami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hudba 80. rokov, pestrofarebné kostýmy a k tomu korčule so štyrmi kolieskami. Do módy sa vracia takzvaný roller dance alebo freestyle tanec na kolieskových korčuliach. V Prahe dokonca vznikla tanečná skupina Prague roller girls, ktorá svoje choreografie predvádza po celom svete.

Zakladateľka tanečnej skupiny Veronika Matoušková pracovala na Malte ako hosteska na korčuliach. To ju priviedlo k tomu, aby niečo podobné otvorila aj v Česku. 

Dbala hlavne na to, aby vyskladala dobrý kolektív. Skupinu tvoria ženy a muži z rôznych odvetví. „Všetci sa spojíme pri korčuľovaní a sme ako rodina,“ tvrdí Veronika.

Lee si taktiež pochvaľuje rôznorodú komunitu, za ktorú je vďačný. Ten niekoľko rokov tancoval, no potom chcel vyskúšať niečo nové. Hovorí, že tancovať na korčuliach je úplne niečo iné ako klasicky. 

Prečítajte si tiež:

Roller dance im prináša radosť

„Je ťažké stáť na korčuliach, uvedomovať si tie kroky, kam dávať váhu a kam sa pozerať,“ vysvetľuje Zaira, ktorá by nikdy nepovedala, že bude korčuľovať profesionálnejšie. Keď tancuje cíti sa slobodne a šťastne. 

Zaira priznáva, že v Prahe sa o tento špecifický tanec zaujíma čoraz viac ľudí, z čoho sú veľmi prekvapení. 

Roller dance odporúčajú deťom, dospelým, ale aj starším ľuďom, pretože je to šport pre každého a začať sa dá kedykoľvek.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.