Volajú ho aj internetový diktátor. Nástrojom českého zabávača Kazmu sú škandály či provokácia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Meno Kamil Bartošek pozná asi málokto, ale prezývku Kazma Kazmitch identifikuje takmer celé Česko a Slovensko. Najkontroverznejší český zabávač, youtuber a influencer, označovaný aj ako internetový diktátor. Dlhé roky sa pohybuje na hrane a jeho hlavným pracovným nástrojom sú presne mierené vtipy, provokácia a škandály.

Kazma začal svoje videá natáčať približne v roku 2015, keď ešte internetové videá neboli považované za zabehnutý formát. 

Jednou z jeho prvých vilomenín bolo vyhlásenie Českých levov, na ktoré prišiel údajný Jim Carrey. Stačilo len predstierať, že v Prahe nakrúca reklamu. 

„Na Slovensku si možno budete pamätať kauzu s Rytmusom,“ hovorí zabávač. Kazma kydal na Rytmusa a ten ho neskôr v pochybnom videu zmlátil. Bol to ťah, ktorým táto dvojica chcela na seba strhnúť pozornosť. 

Prečítajte si tiež:

Hodnotu vidí za hranou komfortu

„Tým, že sme tie videá vydávali raz za pol roka, tak to boli väčšie akcie,“ vysvetľuje. Išlo o odvážne kúsky a influencer musel vyjsť zo svojej komfortnej zóny. 

Priznáva, že teraz chce načerpať nové sily a možno nabrať aj inšpiráciu.

„Nikdy neviem čo bude ďalej, nechávam sa prekvapiť životom. Samozrejme, mám v hlave pár bodov, ktoré si chcem odškrtnúť, ale ja som ten typ človeka, ktorý radšej dlho pracuje a potom všetkým ukáže, čo robil, než aby som o tom dopredu hovoril,“ dodal na záver. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.