Hasiči z atómovky v Mochovciach majú prísť o prácu. Vraj je to riziko pre elektráreň

Jadrová elektráreň Mochovce.
Jadrová elektráreň Mochovce. Zdroj: TASR

Možnosť akéhokoľvek ohrozenia pritom Slovenské elektrárne jednoznačne vylučujú.

Ako živitelia rodín sa boja straty zamestnania, ako profesionáli o bezpečnosť atómky. Hasiči z atómovej elektrárne v Mochovciach avizujú, že viacerí z nich majú prísť o prácu. Prepúšťanie nepovažujú za šťastný krok.

V mochovskej elektrárni pracuje 66 hasičov. Podľa ich informácií by šestnásti z nich mali onedlho skončiť.

Samotní hasiči na kameru hovoriť nechceli. Obávajú sa, že by z toho mohli mať problémy v práci . Sú však presvedčení, že ich prepustenie môže znamenať pre bezpečnosť elektrárne vážne riziko.

Nehovoriac vraj o tom, že o prácu prídu živitelia rodín. Možnosť akéhokoľvek ohrozenia pritom Slovenské elektrárne jednoznačne vylučujú.


V Úrade jadrového dozoru nám povedali, že oni by museli posúdiť, či by zníženie počtu hasičov neohrozilo bezpečnosť jadrového zariadenia. Zatiaľ však informácie o plánovaných organizačných zmenách nemajú.

„V súčasnosti žiadne prepúšťanie zamestnancov spoločnosti Petrolservis SK, spol. S r.o neprebieha. V prípade, ak by malo k akémukoľvek prepúšťaniu dôjsť, stane sa tak iba v rozsahu, ktorý za žiadnych okolností neovplyvní a ani nebude mať potenciál ovplyvniť bezpečnosť osôb, alebo ohrozenie majetku, o ktorý sa spoločnosť Petrolservis stará," Milan Poláčik, konateľ Petrolservis SK, spol. s.r.o:

Navyše, v prípade elektrární takéto zmeny podliehajú prísnej regulácii zo strany príslušných štátnych orgánov.

Odborári napísali list premiérovi, ministerke vnútra a ministrovi hospodárstva, v ktorom vyjadrujú svoje obavy.

MOCHOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prepúšťanie

Dôležité udalosti