Jeden most zatvorili, o kúsok ďalej sa dá prejsť cez iný. Opatrenie na hraniciach s Rakúskom vyvoláva rozpaky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obľúbený slovensko-rakúsky cyklookruh prehradila kovová bariéra. Rakúšania zatvorili Cyklomost Vysomarch . Dôvodom majú byť migranti.

Cyklolávka už necelé dva roky spája slovenský a rakúsky breh neďaleko obce Vysoká pri Morave. Momentálne je však most z rakúskej strany zatvorený. Barikádu sem nainštalovala obec.

„Ide o nariadenie ministerstva vnútra o dočasnom znovuzavedení hraničných kontrol na vnútorných hraniciach so Slovenskom,“ priblížil starosta Marcheggu Gernot Haupt.

Nariadenie, o ktorom nám starosta hovorí, visí aj na jednej zo zábran aj s vysvetlením, prečo cyklomost zatvorili. Paragraf v nemčine by sa dal takto parafrázovať: Z dôvodu zabezpečenia verejného pokoja, poriadku a bezpečnosti smú byť na prechod vnútorných hraníc cez súš aj vodu používané len hraničné priechody.

Prečítajte si tiež:

​„A most Vysomarch nie je oficiálnym hraničným priechodom,“ zdôraznil starosta Marcheggu. Ľudia si z toho ale zrejme ťažkú hlavu nerobia. Keď sme prišli, jedna z bariér bola odsunutá nabok.

O uzatvorení cyklomosta vie aj bratislavská župa, dozvedeli sa to až v teréne. „O tomto kroku bratislavskú župu nikto neinformoval. Napriek tomu sme však považovali za dôležité o tejto skutočnosti informovať obyvateľov bratislavského kraja, čo sme aj urobili ešte minulý týždeň,“ vysvetlila hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Kúsok odtiaľto je ďalšia cyklolávka, cyklomost Slobody, ktorý spája Devínsku Novú Ves a Schlosshof. Čakali sme, že keď Rakúšania zatvorili most Vysomarch, tak zatvoria aj tento. Na moste Slobody ale nie sú žiadne obmedzenia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Migrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.