Posun v kauze kuchára, ktorý sa vydával za lekára: Exhumovali telo klientky

Exhumácia bývalého klienta zariadenia IRIS.
Exhumácia bývalého klienta zariadenia IRIS. Zdroj: TV Markíza

Pitva má preukázať, či bola klientke podaná taká vysoká dávka lieku, ktorá ju usmrtila.

Kauza okolo centra seniorov IRIS má pokračovanie. Policajti v piatok exhumovali jedno z tiel bývalých klientov. O ťažko chorých pacientov sa v tomto zariadení starali ľudia, ktorí na to nemali kvalifikáciu.Teraz polícia preveruje okolnosti úmrtia desiatich seniorov v zariadení.

Krátko po šiestej hodine ráno zaplnili petržalský cintorín policajti. Páskami ohradili jeden z hrobov. Spolu s nimi na miesto prišli aj zamestnanci pohrebnej služby. Dôvodom bola exhumácia tela jednej z nebohých klientiek domova pre seniorov, kde úradoval kuchár vydávajúci sa za lekára a upratovačka, z ktorej sa stala ošetrovateľka.

„Príslušníkmi odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bola zrealizovaná exhumácia tela za účelom vykonania jeho pitvy," vysvetlil bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Jej výsledky majú preukázať, či bola klientke podaná taká vysoká dávka lieku, ktorá ju usmrtila. Práca policajtov na cintoríne netrvala dlho. Telo nebohej po pitve ešte pred poludním opäť pochovali.

Policajti vyšetrujú aj ďalších deväť úmrtí, ku ktorým došlo za zvláštnych okolností v domove pre seniorov. V tejto súvislosti sú obvinení kuchár Ivan Biháry a 18-ročná Vanessa Pútiková.

Kauzu odštartovala razia policajtov v domove pre seniorov presne pred mesiacom potom, ako ich upozornili na záhadné úmrtia bývalí zamestnanci.

Podľa svedectiev stáli za úmrtiami seniorov dvaja ľudia - kuchár a upratovačka. Tí vraj s ťažkými opiátmi narábali, ako sa im chcelo. Dva dni po zadržaní ich sudca vzal do väzby, čo sa im nepáčilo. Podali sťažnosť, čo krajský súd zamietol a dôvody väzby ešte sprísnil.

Exhumácia zrejme nebola posledná. Dokazovanie, či kuchár, ktorý sa vydával za lekára a upratovačka podali klientom také množstvo liekov, ktoré ich usmrtili, je zložité. Prípad budeme aj naďalej sledovať.

Téme sa venovali Ivan Mego a Miroslava Ondrejčíková:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Iris

Dôležité udalosti