Sulík skončí ako predseda SaS: Myslím, že je dôležité vedieť, kedy odísť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Richard Sulík oznámil, že skončí ako predseda SaS. „Nastal čas,“ odôvodnil Sulík. „Každý chvíľku ťahá pílku,“ dodal.

Stranu Sulík založil v roku 2008. „Pätnásť rokov existencie Sasky znamená aj pätnásť rokov môjho života. Bol by som nešťastný, ak by politický projekt skončil spolu s jej zakladateľom. Myslím si, že je dôležité vedieť, kedy odísť,“ povedal na tlačovej konferencii. 

Príbeh strany označuje za úspešný. Strana o pár mesiacov oslávi 15 rokov a Sulík podotýka, že sa päťkrát po sebe dostala do parlamentu, čo sa okrem Smeru nepodarilo nikomu.

Ako predseda chce skončiť na kongrese strany v marci. Na rovnakom kongrese sa chce uchádzať o post čestného predsedu, ktorý nebude mať rozhodovaciu, ale dozornú funkciu.

Zdôrazňuje, že nikam neodchádza a naďalej bude členom SaS, kandidovať bude v eurovoľbách aj v ďalších parlamentných voľbách.

Sulík zároveň informoval, že Janu Bittó Cigánikovú zvolila republiková rada za podpredsedníčku strany. Kandidatúru na post predsedu zvažuje aktuálny podpredseda Branislav Gröhling. Jana Bittó Cigániková odpovedať nechcela. Mária Kolíková sa zatiaľ jednoznačne nevyjadrila. Potvrdila len kandidatúru do republikovej rady.

Prečítajte si tiež:

Namierené má do europarlamentu

Sulík ešte minulý týždeň podobné dohady odmietal. Tvrdil, že je to neaktuálna téma, keďže bol za predsedu strany zvolený v apríli tohto roka, a to na štyri roky.

„Spýtajte sa ma krátko pred marcom 2027, čo budem robiť. Mám platný mandát, nikto z mojich kolegov ho nespochybnil, tým pádom to teraz nie je aktuálna téma,“ povedal Sulík.

Niekdajší minister hospodárstva zároveň pre Denník N potvrdil, že bude kandidovať v najbližších voľbách do Európskeho parlamentu. 

Nevníma to však ako odchod zo slovenskej politiky. V pláne má aj kandidatúru v ďalších parlamentných voľbách v roku 2027, a to aj v prípade, že bude zvolený za europoslanca.

Strana SaS sa aj v nedávnych septembrových voľbách dostala do parlamentu a bude v opozícii. SaS bude mať posty podpredsedu finančného výboru, ako aj európskeho výboru.

Ivan Šimko chce byť novým predsedom KDH:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.