Vybral sa priamo do bašty Talibanu. Cestovateľ opísal hrozivú dovolenku v Afganistane

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mala to byť poznávacia dovolenka, v jednej chvíli sa však zmenila na drámu. Dvaja Slováci sa vybrali do Afganistanu. Priamo do bašty Talibanu, na miesta, kde noha turistu vkročí iba zriedka.

Na dobrodružnej ceste však necítili len nebezpečenstvo stretu s tamojším režimom. Ocitli sa aj v centre intenzívneho zemetrasenia.

„O piatej ráno nás zobudila obrovská rana. Začal sa triasť celý hotel. Väčšina ľudí panikárila, veľa vecí padalo zo stien, zo stropu,“ hovorí cestovateľ Peter Gregor.

Dodáva, že všade bolo cítiť obrovský strach. „Ľudia už po prvom otrase nechceli spať vo vnútri budov. Po asi troch hodinách po poslednom otrase sme sa vrátili do izby po veci.“

Prečítajte si tiež:

Striktné pravidlá

Následne sa presunuli južne do mesta Ghazní.

„Dostali sme niekoľko pravidiel, ktoré sme museli dodržiavať. Napríklad nefotiť ľudí bez povolenia, a už vôbec nie ženy. Nedotýkať sa ich a nenadväzovať s nimi rozhovor, ak tak nespravia ony. Nemohli sme si tiež fotiť kontrolné stanovištia a nehovoriť o hnutí Taliban zle,“ vysvetľuje Gregor.

Priznal, že táto cesta mu ukázala najmä samého seba.

„Ako sa dokážem správať v náročných cestovateľských podmienkach. Naplnilo ma to väčším sebavedomím, väčšou vďačnosťou a dala mi novú chuť do života,“ uzavrel cestovateľ.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.