Predsedu KDH Milana Majerského okradli v rodnom meste. Prišiel o peňaženku i mobil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vynaliezavosť zlodejov nemá hraníc. Tentokrát sa ulakomili na šatňu zimného štadióna v Levoči. Vzali mobily, hodinky i peniaze. Vtedy ešte netušili, že siahajú na veci niekoho, kto špeciálne ctí prikázanie „nepokradneš“. Medzi poškodenými mal byť totiž aj šéf KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Ako uviedli prešovskí policajti, traja páchatelia vo veku 19, 17 a 16 rokov vošli do priestorov zimného štadióna v Levoči cez nezamknuté dvere. Následne vylomili dvere do šatne.

Prečítajte si tiež:

„Vošli dnu a odtiaľ vzali mobilné telefóny, finančnú hotovosť, náramkové hodinky ako aj ďalšie veci,“ uviedli policajti.

Celková škoda bola vyčíslená na 5790 eur.

Vyšetrovatelia v Poprade obvinili páchateľov zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

„Obvinení sú momentálne stíhaní na slobode, ak sa im vina pred súdom preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ uviedla polícia s tým, že v prípade mladistvých budú tresty polovičné.

Veci sa im vrátili

K nepríjemnému incidentu sa vyjadril aj samotný Milan Majerský. Potvrdil, že v čase krádeže si bol s priateľmi zahrať hokej. 

„Bola nám vykradnutá šatňa počas toho, ako sme hrali hokej,“ povedal Majerský s tým, že viacerým ukradli doklady, karty i peniaze.

Svoje veci však mali dostať späť takmer po 12 hodinách. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.