Darovaný život. Citlivá téma sa dočkala knižného spracovania, stoja za ňou známi markizáci

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vášmu blízkemu už niet pomoci, ale on ešte pomôcť môže. Stačí, ak budete súhlasiť s darovaním jeho orgánov.

Citlivá téma, ktorú sme už mnohokrát rozoberali aj v našom spravodajstve, sa dočkala aj svojho knižného spracovania. Cez konkrétnych ľudí, ktorí svojou smrťou dali šancu na život iným, sa inšpiroval kolega Marian Lechan, ktorému sekundovala aj Zuzana Ferenčáková.

​Keď sa televízny reportér chytí pera, je si istý silným príbehom. No a keď sa pridá kolegyňa, ktorá si zas rozumie so štetcom a farbami, dá sa predpokladať, že spoločné dielo môže veľmi zaujať.

​„Je to kniha plná príbehov skutočných ľudí a skutočných udalostí. A z mnohých skutočne behá mráz po chrbte, keď si uvedomíme, aká tenká je tá hranica medzi životom a smrťou,“ opísal knihu redaktor Televíznych novín Marian Lechan.

Ilustrácie knihe venovala ďalšia markizáčka. Aby vedela, ako to uchopiť, jednotlivé príbehy si vopred prečítala.

„A toto, keď tebou lomcuje, keď máš ilustrovať takéto príbehy, tak sa to musí nejako odzrkadliť potom aj v tej ilustrácii. A keďže som umelecká duša, tak sa to, dúfam, že aj teda nejako odzrkadlilo, lebo mojou úlohou bolo práve možno aj zmäkčiť tú strašne ťažkú a vážnu tému toho darcovstva, tých transplantácií. A s Majom sa mi robilo veľmi dobre,“ uviedla redaktorka Televíznych novín Zuzana Ferenčáková. 

Krstnou mamou knihy bola speváčka Jana Kirschner.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.