Obvinený záchranár, ktorý mal uniesť študentku Soňu, zostáva za mrežami

Obvinený záchranár, ktorý mal uniesť študentku Soňu, zostáva za mrežami
Zdroj: TV Markíza

Dlhoročný zdravotník, ktorý je obvinený v prípade zmiznutej študentky Sone, sa na slobodu nedostane. Jeho žiadosť o prepustenie v utorok (24. 10.) zamietol senát Krajského súdu v Bratislave. Dnes už bývalý záchranár je vo väzbe už takmer dva mesiace. Sudca ho poslal za mreže, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

„Krajský súd v Bratislave dňa 24. 10. 2023 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že sťažnosť obvineného I. P. zamietol ako nedôvodnú. Rozhodnutie je právoplatné,“ TV Markíza o tom informoval hovorca Pavol Adamčiak.

Prečítajte si tiež:

​Detaily ohavného činu

Študentka Soňa zmizla ešte 10. septembra po ceste z mesta domov. Od autobusovej zastávky to mala do vchodu len 150 metrov. Z vyšetrovania vyplynulo, že obvinený záchranár si ju vyhliadol už na Zochovej ulici a sledoval ju aj autom. Išiel za autobusom.

Študentka mala na tele niekoľko vpichov po injekciách, ktoré jej dávkoval postupne.

„Poškodenú držal proti jej vôli približne 25 hodín, kedy jej viackrát aplikoval doposiaľ neznámu látku s obsahom benzodiazepínu, čím jej privodil intoxikovaný a omámený stav,“ napísal v uznesení o vzatí do väzby sudca Mestského súdu Bratislava I.

Prečítajte si tiež:

​Kľúčové dôkazy

Policajti našli Soninu DNA na kľučke na sťahovanie okien v aute záchranára, na plachte v jeho byte aj vo vani. Podľa našich informácií našli tieto stopy v byte v Pezinku.

Keď ho zadržali, mal pri sebe injekčné striekačky s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Podľa sudcu z dôkazov vyplýva, že si zločin vopred plánoval a prichystal sa na to. Soňu si mal vyhliadnuť už na zastávke v meste a potom ísť za autobusom. Policajti majú zmapovaný jeho pohyb vďaka kamerovým záznamom.

„Súd poukazuje aj na skutočnosť, že pri prehliadkach bolo nájdených viacero liečiv a zdravotníckeho materiálu, z čoho vyplýva možná obava, že obvinený plánoval aj ďalšie obdobné útoky,“ napísal sudca v uznesení.

54-ročný muž podľa jeho advokáta zatiaľ nevypovedal, no obvinenia vraj odmieta.

Pozrite si reportáž z dňa (16. 9.), keď obvineného zdravotníka poslal sudca do väzby:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.