Viacerí migranti v záchytnom tábore v Medveďove držia protestnú hladovku. Sťažujú sa na zlé podmienky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podozrenia z porušovania základných ľudských práv. Viacero migrantov v záchytnom tábore v Medveďove drží protestnú hladovku.

Sťažujú sa na zlé podmienky, nezákonné držanie a policajnú šikanu. Svoju nespokojnosť dávajú hlučne najavo. Situáciu v tábore bol preto osobne skontrolovať ombudsman.

V útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove na juhu Slovenska sú zadržiavaní migranti predovšetkým z Turecka, ktorí sa tu ocitli nelegálne a čaká ich vyhostenie.

V pondelok (23. 10.) podvečer sa tam neohlásene objavil verejný ochranca práv. Prišiel osobne preveriť podozrenia, ktoré zverejnila ľudsko-právna organizácia.

Prečítajte si tiež:

Viaceré sťažnosti

Tá informovala o vyše 40 migrantoch, ktorí v tábore vyhlásili hladovku pre zlé hygienické podmienky, obmedzovanie kontaktov i údajne neadekvátny zásah policajného komanda so psami.

Ombudsmanovi sa počas jeho kontrolnej návštevy migranti sťažovali aj na údajne zlú zdravotnú starostlivosť. Počet „hladovkárov“ mal už medzičasom klesnúť, je ich vraj aktuálne do dvadsať.

Ministerstvo vnútra i cudzinecká polícia odmieta, že by v tábore boli porušované práva. Tvrdia, že všetko je tam v súlade so zákonom a smernicami.

To, či sa podozrenia potvrdia, sa nedozvieme hneď. Správa verejného ochrancu správ má byť komplexná a hotová bude zrejme až o niekoľko týždňov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Migrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.