Zamiluje si ich takmer každá žena. Za poéziou v čokoláde od mladého básnika sa skrýva smutný príbeh

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rolandovi z Nitry sa podaril nevšedný kúsok. Vydal originálnu básnickú zbierku, ktorú však celú nemôže vlastniť nikto na svete. Štvorročná cesta, ktorá k tomu viedla, bola plná zázrakov.

Skromný mladík, so zvláštnym smútkom v očiach, svojím odhodlaním strhol iných natoľko, že mu začali pomáhať. Pozrite si neuveriteľný príbeh jedného splneného sna.

Verše sladké ako čokoláda

Rolandovi učarovala poézia. Tvrdí, že už ako 6-ročný zistil, že nezapadá do svojho okolia a je úplne iný. Obdivuje Hviezdoslava či Sládkoviča.

Jeho láska k umeleckej tvorbe ho napokon doviedla až k vlastnej originálnej básnickej zbierke, ktorá by potešila snáď každú ženu.

Pod obalom od bonbónu sa ukrýva verš. Každý je unikátny, pretože je jediný a na Slovensku či dokonca vo Švajčiarsku, je takýchto čokoládok roztrúsených tisíc.

Prečítajte si tiež:

Doma kúria jeho knihami

Za poéziou v čokoláde sa však skrýva smutný príbeh. Mladík pochádza zo skromných pomerov a preto preňho nie je jednoduché dostať sa na výslnie.

Žije v domácnosti s ďalšími 15 ľuďmi. Hovorí, že mal zbierku básnických kníh, no keď nebolo čo doložiť do pece, siahli práve po nich.

Na otázku, ako sa doma cíti, odpovedal so slzami v očiach „hrozne“. Chcel by sa odsťahovať a začať žiť nový život, no nie je to preňho jednoduché.

Prečítajte si tiež:

Svojho sna sa nevzdal

Na to, aby mohol vydať vlastné verše v čokoláde, musel tvrdo pracovať a odkladať si peniaze. Spočiatku mu nikto neveril a jeho nápad vnímali ako nereálny.

On sa však nedal odbiť a na svojom sne pracoval naďalej, až to napokon vyšlo. Až trinásta čokoládovňa mu dala zelenú a jeho drobnú zákazku prijala.

Jeho najväčšou inšpiráciu sú práve ženy. Dámu svojho srdca ešte nenašiel, no svojou poéziou určite nejednu potešil.

„Chcel by som ťa zobať niekam do láskavého ticha, kde je tvoja duša hlučná,“ znie jeden z veršov, ktorý sa ukrýva v bonbónoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.