Legendárne ružové vodičáky končia. Ak ich nestihnete vymeniť, hrozí vám pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vodiči, pozor! Legendárne ružové vodičské preukazy na konci tohto roka definitívne strácajú platnosť, aj keď ju pôvodne mali neobmedzenú. S ich výmenou by ste sa mali poponáhľať, inak vám hrozí pokuta.

Fotografia na ružovom papieri zaliata v plastovej fólii a doba platnosti neurčená. Reč je o ružových vodičských preukazoch, ktoré polícia vydávala od januára 1993 do konca apríla 2004.

Nekončia iba preto, že by sa našim úradníkom prestali páčiť. Zmena súvisí so zosúladením so smernicou EÚ, ktorá bola prijatá v roku 2006.

Prečítajte si tiež:

Hrozí pokuta

Odhady hovoria, že ružových vodičských preukazov bolo počas tohto roku v obehu ešte stále viac ako 600-tisíc. Na klientske centrá a obvodné policajné oddelenia je preto teraz enormný nápor, ktorý súvisí práve s ich výmenou.

Ak ste si ružový „vodičák“ ešte nevymenili, mali by ste sa poponáhľať. Za jazdu s ním vám od nového roka hrozí pokuta. V blokovom konaní je to 50 eur, v správnom konaní až 100 eur. Hliadka na mieste neplatný vodičský preukaz zadrží.

Éra vodičských preukazov s neobmedzenou platnosťou sa tak navždy končí. Po novom už každý vodičský preukaz vydaný po 19. januári 2013 má platnosť 15 rokov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.