Šutaj Eštok chce za šéfa Úradu inšpekčnej služby bývalého riaditeľa NAKA Zuriana

Matúš Šutaj Eštok
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) chce, aby sa šéfom Úradu inšpekčnej služby stal Branislav Zurian. Požiada preto o zvolanie brannobezpečnostného výboru, na ktorom poslanci kandidáta vypočujú. Informoval o tom po stretnutí s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) na rezorte vnútra.

Šutaj Eštok chce, aby sa výbor konal tento týždeň. „Budem rád, ak týmto výborom prejde, aby ho vláda tento týždeň vymenovala,“ poznamenal.

Prečítajte si tiež:

Premiér zároveň vyjadril podporu ministrovi vnútra a jeho prvým krokom, ktoré urobil po personálnej stránke. Odmieta, že by šlo o revanš. Opatrenia podľa Fica majú svoju vnútornú logiku. Avizoval aj novelizáciu zákonov v trestnej oblasti.

Fico so Šutajom Eštokom hovoril aj o fungovaní rezortu. Predseda vlády pripomenul, že rezort vnútra zastrešuje nielen políciu, ale aj hasičov či civilnú ochranu. Tvrdí, že bude stáť za ministrom, pokiaľ bude postupovať zákonne, tvrdo a nekompromisne. „Slovensko potrebuje zložky, ktoré budú na Slovensku robiť poriadok, keď je to nevyhnutné, ale nepotrebujeme zložky, ktoré budú zneužívať trestné právo na likvidáciu opozície,“ podčiarkol Fico.

Šutaj Eštok deklaroval, že všetky jeho rozhodnutia budú v súlade so zákonom. „Slovíčko pomsta alebo revanš nemám vo svojej osobnostnej ani personálnej výbave,“ podotkol.

Nový minister vnútra robí v polícii ďalšie čistky. Televízii Markíza potvrdil, že to ešte nie je koniec. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.