Domáce

Od zajtra si dajte preventívne do tašky dáždniky

shutterstock_154210991.jpg
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Napriek oblačnému počasiu bude príjemne teplo.

Nový pracovný týždeň sa začal na Slovensku príjemným jarným počasím.

Družica

Nielen u nás, ale aj v celej strednej a juhozápadnej Európe ovplyvňuje počasie tlaková výš, ktorej stred sa pomaly presúva na východ až juhovýchod. Po jej zadnej strane k nám začne zajtra prúdiť teplý vzduchu od juhozápadu. Súčasne sa do vnútrozemia približuje tento frontálny systém, ktorý začne počasie u nás ovplyvňovať od západu až v stredu.

Teploty

Teploty budú teda narastať a Slovensko sa dostane do teplotného pásma 15 až 20 stupňov. Samozrejme severné lokality nášho územia budú o pár stupňov chladnejšie a južné zasa o niečo teplejšie.

Zrážky

Zrážky sú v týchto dňoch hlavne nad západnou Európou, kde je frontálny systém a takisto aj nad juhovýchodnou Európou. Nad strednou Európou a teda aj nad Slovenskom je oblasť bez zrážok a z toho vyplýva, že aj zajtra môžete dáždniky pokojne nechať doma.

Vietor

Vietor sa u nás vybúril najmä cez víkend. Dnes ešte fúkal na niektorých miestach silnejšie, ale postupne sa utíšil. Zajtra bude fúkať zväčša od juhu a to iba mierne, zhruba rýchlosťou do 20 km/h.


Dnešné ráno bolo opäť mrazivé. Na viacerých miestach sme mali teploty slabo nad nulou, na severe namerali napríklad Na Orave a aj v Poprade až -2 stupne. Cez deň sa naopak pri slnečnom počasí vyšplhala teplota na príjemných 15 až 21 stupňov.

Doprava

V ranných hodinách vás môže prekvapiť na niektorých miestach hmla a popoludní silnejší vietor na západe. Inak by mal byť, čo sa týka počasia, pokoj.

Noc

Bude spočiatku ešte jasná až polojasná, ale postupne začne od západu pribúdať oblačnosť, zatiaľ však bez zrážok. Bude už teplejšia ako tá dnešná.

Do rána sa ochladí na 10 až 5, ale na niektorých miestach kde bude ešte jasno, tak teplota klesne na 5 až 0 stupňov. Lokálne sa budú tvoriť aj prízemné mrazy.

Zajtra sa počasie začne od západu meniť, slnka už bude podstatne menej a dáždniky si preventívne hoďte do tašky.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude už od rána oblačné, postupne až zamračené počasie a okolo poludnia začne aj slabo pršať, alebo sa vyskytnú prehánky, ojedinele aj búrky.

Aj napriek oblačnému počasiu bude príjemne teplo: 19 až 23 stupňov.

Stredné Slovensko

Tu bude spočiatku ešte polooblačno, len miestami až oblačno, ale aj tu bude oblačnosť od západu postupne pribúdať a popoludní rátajte miestami už aj s dažďom, prehánkami, ojedinele to môžu byť aj búrky. Na severe bude okolo 17 - 18, na juhu sa oteplí do 23 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe bude zajtra najkrajšie, tam sa začne obloha od západu mračiť až neskôr popoludní, ak sa vyskytnú zrážky, tak až k večeru a to iba ojedinele. Teplota sa vyšplhá na 17 až 22 stupňov.

Hory

Na horách sa zajtrajší deň začne tiež iba s malou oblačnosťou. Postupne však začne oblačnosť aj tu pribúdať a neskôr popoludní až k večeru môže aj slabo pršať, prípadne sa vyskytne lokálna búrka. V nadmorskej výške 1 500 nad morom bude okolo 9 stupňov.

Biopredpoveď

Aj sviatočný deň bude na horách prevažne oblačný s prehánkami. Bio sa zajtra zmení na 3, takže budeme pod vplyvom miernej záťaže.

Predpoveď do nedele

A poďme na ďalšie dni: frontálny systém, ktorý nám zajtra pokazí počasie bude úradovať nad naším územím ešte aj vo štvrtok.

To znamená, že bude veľká oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach s prehánkami, dažďom, alebo ojedinelými búrkami, ale popoludní sa už začne situácia zlepšovať. Teplota vystúpi na 14 až 21 stupňov.

V piatok už bude krajšie, zväčša polooblačno, prehánky sa vyskytnú už iba ojedinele. Oteplí sa na 18 až 24 stupňov.

V sobotu však počasie pokazí ďalší studený front s oblačnosťou a so zrážkami. Popoludnie by malo byť krajšie. Teplota: 16 až 23 stupňov.

V nedeľu bude premenlivá oblačnosť so slabými prehánkami, najmä však na západe: teplota 16 až 22 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.