Obludná korupcia v Bratislave! Štátni zamestnanci si vypracovali „cenník úplatkov“

Klientske centrum.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Policajti na prípade robili dva roky.

Razia, ktorá sa môže zmeniť na megakauzu. Policajti urobili záťah na okresnom úrade v Bratislave. Pre podozrenie z korupcie tam Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala viacero ľudí.

Policajti z protikorupčnej jednotky v utorok ráno obsadili Okresný úrad na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktorého súčasťou je aj Klientske centrum. Namierili si to na odbor starostlivosti o životné prostredie.

Podľa našich informácií boli policajti z NAKA na okresnom úrade do neskorých večerných hodín, výsledkom razie má byť sedem zadržaných osôb..

Medzi nimi má byť aj samotná vedúca odboru, ktorú už mal vyšetrovateľ aj obviniť z korupcie. Obviniť mali takisto ďalších zadržaných úradníkov, a to aj z legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Polícia zatiaľ prípad bližšie nekomentuje.

Oslovili sme takisto ministerstvo vnútra, ktoré má okresné úrady v kompetencii, no zatiaľ sa k zatýkaniu takisto nevyjadrili. Na odbore životného prostredia sa vybavujú aj povolenia, bez ktorých si neškrtne žiadny stavebník, či veľký developer.

Podľa našich informácií mal na odbore fungovať akýsi korupčný cenník a úplatky za jednotlivé povolenia sa mali pohybovať v tisíckach eur.

No napríklad pri vydávaní kolaudačných rozhodnutí pre veľké projekty mali úplatky siahať k sto tisíc eurám. Polícia na tomto prípade robila takmer 2 roky a podľa našich zistení na ňom od začiatku spolupracoval aj elitný policajt Ján Majo, ktorý bol obvinený z korupcie v súvislosti s odpadkovou firmou Vassal Eko, no pred pár dňami mu obvinenie zrušili. Majo sa vtedy bránil tým, že obvinenie malo byť pomstou konkurenčnej firmy, ktorú práve pre úplatky na úrade vyšetroval.

Viac v reportáži René Medzihradského


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti