Nevhodná nominácia. Opozícia deklaruje, že kandidatúru Zuriana na šéfa policajnej inšpekcie nepodporí

Nevhodná nominácia. Opozícia deklaruje, že kandidatúru Zuriana na šéfa policajnej inšpekcie nepodporí
Branislav Zurian. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v pondelok (30. 10.) deklaroval, že do pozície šéfa policajnej inšpekcie nominuje exšéfa NAKA Branislava Zuriana. Bol by rád, ak by do funkcie nastúpil čo najskôr.

Hneď v utorok (31. 10.) tak parlamentný brannobezpečnostný výbor potvrdil, že už na štvrtok (2. 11.) pripravil jeho vypočutie. 

S nomináciou Zuriana však opozícia nesúhlasí. „Vzhľadom na medializované kontakty pána Zuriana s obvinenými osobami nepovažujeme jeho návrh na šéfa inšpekcie za vhodný a KDH ho nepodporí,“ uviedla strana na sociálnej sieti

Zástupcovia strany si tiež nemyslia, že „Zurian je osoba, ktorá dokáže ukončiť vojnu v polícii, zvýšiť dôveru v políciu a upokojiť celospoločenskú situáciu“.

Prečítajte si tiež:

Zuriana nepodporí ani SaS. „Nevyšetrené podozrenia voči jeho osobe vzbudzujú otázniky. Nedá sa vylúčiť, či nebude v konflikte záujmov, keďže ho inšpekcia už vyšetrovala a tieto vyšetrovania boli zastavené generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Preto jeho zvolenie nepodporíme,“ skonštatoval poslanec NR SR za SaS Juraj Krúpa.

Branislav Zurian ešte v roku 2021 čelil obvineniu zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa spolu s obvinením z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Mali súvisieť s podozrením vynášania informácií z polície.

Obvinenie však po sťažnosti prokurátorka GP zrušila. 

Premiér Robert Fico po nástupe na funkcie obchádza všetky ministerstvá: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.