Andrej Danko sa pustil do Fica za jeho hlasovanie na summite EÚ. Skritizoval aj ministrov Hlasu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko bol hosťom relácie Doslova portálu hnonline.sk

Vysvetľoval svoj postoj k Rudolfovi Huliakovi, ale prezradil aj názory na ďalších koaličných partnerov. 

Danko vyhlásil, že prezidentka Zuzana Čaputová ľudsky aj politicky ublížila Huliakovi, keď ho odmietla vymenovať za ministra životného prostredia. 

Prečítajte si tiež:

Huliak bude ministrom

Dodal, že Huliak raz bude minister. Ako presne to presadí, nekonkretizoval. „Keď raz niečo poviem, tak si za tým stojím. Pán Huliak, verím, že raz bude minister. Pani prezidentka Čaputová prekročila svoje kompetencie. Nemala na to žiaden dôvod. Prezidentka mu ublížila,“ povedal Danko v relácii.

Prezradil tiež, že bude viesť kandidátku SNS do volieb do európskeho parlamentu. Či ostane v Bruseli po zvolení, ešte nevie. 

„Budem sa rozhodovať podľa politickej situácie. Ak pani Dolinková bude rozprávať o povinnom očkovaní a Drucker, že mimovládky na školách nie sú problém, tak neviem, do kedy takáto vláda vydrží,“ vyhlásil.

Prečítajte si tiež:

Ficov postoj v Bruseli bol prekvapivý

Pustil sa aj do Roberta Fica. Nepáči sa mu, ako premiér hlasoval na summite EÚ. Jednohlasne prijali záver, že Únia bude Ukrajinu podporovať aj vojensky dovtedy, kým je to nevyhnutné.

„To, že to Robert Fico podporil, s tým nesúhlasím a budem mu to určite tlmočiť, pretože treba vždy v politike jedno rozprávať a tak aj konať. To, že sami vidíte v texte vojenskú podporu, pričom jasne komunikuje, že vojenskú podporu odmietame, to bolo pre mňa prekvapivé. Ešte som nemal možnosť sa ho na to spýtať, prečo taký postoj zaujal, bolo to prekvapivé,“ vysvetlil šéf národniarov. 

Naďalej trvá na tom, aby zo Slovenska nešla na Ukrajinu žiadna vojenská technika.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.