Aj na dovolenke už platíme takmer všade kartou. Pozor však na poplatky

Platba kreditnou kartou (ilustračná snímka)
Platba kreditnou kartou (ilustračná snímka) Zdroj: Shutterstock.com

Takto zbytočne prichádzame o nemalé sumy.

Na dovolenkách míňame stále viac peňazí. Aj preto, že namiesto hotovosti platíme už takmer všade kartou. Bankári ale upozorňujú, že ešte stále sa nechávame obchodníkmi oklamať a nesledujeme poplatky, čím zbytočne prichádzame o nemalé sumy.

Aj keď je leto ešte len v polovičke, bankári už teraz vidia, že na dovolenkách sa nebojíme pustiť peniaze z ruky. Ešte viac tie, ktoré máme na karte.

Oproti minulosti platíme teda kartou aj oveľa menšie sumy ako kedysi.

Súvisí to určite aj s tým, že čoraz viac obchodníkov v dovolenkových destináciách už má platobné terminály, keďže je to ich konkurenčná výhoda.

Dovolenkári tak nemusia mať pri sebe veľké množstvo peňazí. Ak už ale zistíte, že potrebujete hotovosť, pozor, ak si budete vyberať peniaze z bankomatu, aby ste zbytočne neprerobili.

Bankári upozorňujú, že často sa oberáme o peniaze sami aj vtedy, keď vyberáme počas dovolenky z bankomatu malé sumy viackrát. V krajinách eurozóny by však poplatok za výber z bankomatu nemal byť vyšší ako to, čo na Slovensku platíte za výber z bankomatu cudzej banky.

To najdôležitejšie, čo bankári riešia na diaľku každoročne, je neplatná platobná karta. Preto si jej splatnosť vopred overte, aby ste nezostali bez peňazí úplne.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Karta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.