Unimobunky pre osadníkov z Telgártu sú pripravené, no ešte si musia počkať. Chýba povolenie od elektrikárov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po troch mesiacoch od tragického požiaru sa dočkali. Stovka ľudí v obci Telgárt by sa mohla presťahovať z provizórnych obydlí a stanov do unimobuniek. Chýba ale povolenie od elektrikárov. Noci sú tu pritom už mrazivé.

Koncom júla zachvátili osadu v Telgárte ničivé plamene, z chatrčí ostala hrba popola a o život prišiel jeden muž.

Obyvatelia zničených príbytkov odvtedy žili v stanoch, neskôr sa premiestnili do komunitného centra. Niektorí však v stanoch na okraji dediny prespávajú aj teraz.

Prečítajte si tiež:

​Pred pár dňami pribudli na okraji obce unimobunky. Teplo v nich nájdu aj desiatky detí, o ktoré sa v komunite starajú. Obec na ne dostala približne 300-tisíc eur ako dotáciu.

Nasťahovať sa do nich ale ešte nemôžu. Čaká sa totiž na povolenie spoločnosti Stredoslovenská distribučná. Žiadosť, ktorú poslali pred mnohými týždňami, bola totiž v chybnej podobe. Opravenú ju odoslali včera.

Problém bol v tom, že trafostanica nepostačuje na kapacitu, ktorú požadovali. Musia ju tak vymeniť, čo potrvá niekoľko dní. Unimobunky chcú medzitým vybaviť základným nábytkom, hygienické moduly už pripravili.

Aj tieto unimobunky sú iba dočasným riešením. Krajská samospráva hľadá spôsob, ako by si ľudia na pôžičky a svojpomocne postavili trvalé príbytky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bývanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.