Domáce

Masívny výpadok prúdu v Bratislave spôsobila tragická udalosť

Záchranári muža oživovali asi dve hodiny
Záchranári muža oživovali asi dve hodiny Zdroj: TV Markíza

Elektrina nebola v niektorých nemocniciach, nákupných centrách a nepremávala ani MHD.

V Bratislave vypadol prúd! Ľudia hlásili výpadok vo viacerých mestských častiach, konkrétne v Podunajských Biskupiciach, vo Vrakuni aj v Ružinove. Informáciu priniesol portál SME.

Portál dodáva, že bez prúdu mali byť aj ružinovské obchodné centrum Retro, nákupné centrum Avion neďaleko bratislavského letiska či obchody, ako napríklad Kaufland v Podunajských Biskupiciach.

"Dnes o 11.30 hod prišlo k výpadku oboch transformátorov elektrickej stanice Ostredky, z ktorej je zásobovaná elektrickou energiou veľká časť bratislavských mestských častí Ružinov, Podunajské Biskupice a Vrakuňa. Celkovo bolo postihnutých 47.800 odberných miest," priblížila Michaela Dobošová, hovorkyňa spoločnosti Západoslovenská energetika.

"Po nasadení všetkých dostupných kapacít a zdrojov bolo 80 % zákazníkov znovupripojených už do dvoch hodín. Celkové obnovenie dodávky sme zabezpečili do troch hodín," dodala hovorkyňa ZSE.

Podľa našich informácií mala výpadok prúdu spôsobiť oprava trafostanice. Pri zásahu elektrinou zahynul jeden z elektrikárov, ktorého záchranari oživovali asi dve hodiny.

 


Nepremávala ani MHD

Predpoludňajší výpadok elektrického prúdu paralyzoval v piatok bratislavskú mestskú hromadnú dopravu (MHD) vo východnej časti mesta. Dočasné zastavenie premávky sa týkalo niektorých liniek električiek a trolejbusov. V súčasnosti sa však postupne ich premávka opäť obnovuje.

"Od 12.12 h sa postupne obnovuje premávka električiek a trolejbusov. Do premávky sa nasadzujú podľa platného grafikonu," uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Električková doprava nepremávala na Ružinovskej a Vajnorskej radiále, od križovatky s Tomášikovou ulicou smerom na Zlaté Piesky. Dopravný podnik však pre cestujúcich zabezpečil náhradnú autobusovú dopravu. Trolejbusová doprava nepremávala od centra mesta smerom na Dolné Hony, dispečing sa aj tu snažil zabezpečiť náhradnú dopravu.

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti