Domáce

Na najznámejšom gymnáziu študovali ľudia, ktorí ovplyvnili váš život

588887_6148548.jpg

Vysvedčenie má z neho zlatý olympionik, majster Európy, ako aj expremiérka.

Takmer 8000 študentov "drelo" nohavice a sukne v laviciach Gymnázia Laca Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave počas 50-ročnej existencie tejto strednej školy. Tohtoročné abrahámoviny naznačujú, že ide o relatívne mladú strednú školu, ktorá si však časom získala vysoký kredit a rešpekt vo výchovnom i vzdelávacom procese. 


Mladým ľuďom v tzv. kritickom veku medzi 15-tym až 19-tym rokom života poskytla nielen nadštandardný stupeň stredoškolského vzdelania, ale dokázala ich naštartovať k ďalšej profesijnej zdatnosti a v neposlednom rade i zodpovednosti nielen voči sebe, ale aj okoliu a v nejednom prípade i vo vzťahu k celej spoločnosti.


„Tomášička" sa môže pochváliť mnohými osobnosťami spoločenského, kultúrneho, vedeckého, športového i politického života, ktoré na škole maturovali. „Sme radi, že naši absolventi na školu spomínajú v dobrom, radi sa sem vracajú a mnohí nám aj stále konkrétne pomáhajú v ďalšom rozvoji a napredovaní gymnázia," povedal riaditeľ gymnázia Norbert Kyndl.

Zdroj: SITA

Na gymnáziu maturovali také športové osobnosti ako je historicky prvý olympijský víťaz v tenise Miloslav Mečíř, či vynikajúci krasokorčuliar Jozef Sabovčík. Školu úspešne absolvovali všetci traja bratia Ftáčnikovci, z ktorých Milan je dnešným primátorom Bratislavy.

 

Zdroj: TASR

Na Tomášikovu chodila tiež bývalá predsedníčka vlády Iveta Radičová, aj súčasný minister financií v Česku Andrej Babiš. Najnovšie sa k tejto politickej garnitúre zaradil aj tohtoročný kandidát na úrad prezidenta SR Radoslav Procházka.

Zdroj: novinky.cz
 

Zdroj: TASR
 

Zdroj: TASR

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.