Vedec Čekan sa pustil do Danka: Čo on vie o Slovensku? Veď nevie ani poriadne hovoriť po slovensky

Andrej Danko a Pavol Čekan.
Andrej Danko a Pavol Čekan. Zdroj: TVNOVINY.sk

Vedec Pavol Čekan sa pustil do Andreja Danka a SNS. Tvrdí, že Danko stále hovorí o Slovensku, ale v skutočnosti o krajine nevie nič. Pohoršilo ho napríklad aj to, že Danko chce zaviesť do reštaurácií slovenské národné menu.

„Mne primášovi ľudovej hudby, ktorý si vzal za ženu bývalú profesionálnu tanečnicu z PUĽSu, deti mu tancujú v DSF Klnka, bude nejaký SNS človiečik, ktorý nevie ani hovoriť poriadne po slovensky, v živote by na seba nedal slovenský oblek z Ozety, nevie ani kultivovane zaspievať slovenskú ľudovú pieseň, silne pochybujem, že dokáže navariť nejaké slovenské jedlo, či rozoznať slovenské čipsy od rakúskych, určite nevie naspamäť 3 najdlhšie slovenské rieky, diktovať, čo je to pravé slovenské, národné a správne pre Slováka,“ napísal Čekan.

Dotkol sa aj témy slovenskej vedy. Pripomenul, že počas pandémie covidu práve on a jeho tím vyvinuli spoľahlivé a kvalitné PCR testy, ktoré využívajú krajiny po celom svete. 

Prečítajte si tiež:

„A viete koľko testov sa našimi testami spravilo na Slovensku? Keď preženiem, tak možno 8 %. Zvyšok boli čínske, kórejské, nemecké a neviem ešte aké. To nikomu nevadilo. Ani to, že tie peniaze za tie zahraničné testy nezostanú doma. Ani to, že my by sme zaplatili vyššie dane, zaplatili viac vedcov, pomohli viac napr. SAVke, onkologickým pacientkam,“ dodal vedec.

„Táto Stratená Neschopná Strana nepozná túto krajinu. Absolútne nevie, čo Slovensko a Slováci potrebujú, nemá šajnu, ako vzbudiť v Slovákoch vlastenectvo a patriotizmus a všetko sú to len bludy a drísty,“ skonštatoval Čekan.

Budeme mať národné menu? Andrej Danko odštartoval diskusiu o jednotnom jedálnom lístku v prevádzkach. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.