V minulosti spolupracoval aj s Jamesom Bondom. Tréner známych osobností zhrnul svoje skúsenosti a rady v novej knihe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kondičný tréner Tomáš Mihálik spolupracuje s hráčmi NHL, šprintérom Jánom Volkom, moderátorkou Adelou Vinczeovou a v minulosti aj s hercom Seanom Connerym, ktorý stvárnil Jamesa Bonda. 

Tréner priznáva, že na Slovensku je stále viac ľudí, ktorí sa hýbu menej. Čo im spôsobuje určité zdravotné komplikácie. Čoraz viac ich trápia kardiovaskulárne ochorenia, ktoré sú svetovým lídrom v úmrtnosti.

Všetky tieto veci sú spojené s nesprávnym životným štýlom, životosprávou, či už s pohybom alebo so stravou,“ hovorí.

Podľa neho ľudia podliehajú módnym trendom a nevedia si správne vybrať pohybovú aktivitu. Avšak najdôležitejšie je začať.

Prečítajte si tiež:

Kniha

Odporúča tiež vyhľadať telovýchovného odborníka. Keď už ľudia začnú a dajú si nejaký tréning z aplikácie alebo zo sociálnych sietí, tak môže sa stať, že začnú na leveli desať, ale nevedia ani level jeden, upozorňuje.

Aj tejto téme sa venoval v knihe Pohyb je liek, ktorú napísal s publicistom Michalom Červeným. Ten sa snažil využiť polopatistické rady a vysvetlenia trénera.

Tomáš bol pre mňa vždy ten, ktorý vie vysvetliť, prečo sa nedá schudnúť z brucha, prečo ma bolí koleno, ako začať behať bez bolesti, tvrdí Michal. Podľa jeho slov pre čitateľov nie je dôležité, koho Tomáš trénoval, ale napríklad to, aby ich neseklo v krížoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Šport

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.