Nový podvod na internete. Reklama sľubuje Slovákom rozprávkové zbohatnutie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Boháčom za pár mesiacov. Stačí vraj investovať 250 eur a potom každý mesiac inkasovať 850 až 9 600 eur. Reklama sľubuje Slovákom rozprávkové zbohatnutie. Je tu ale problém, zjavne je to podvod.

Zaútočili na Slovnaft

Podvodníci zaútočili na Slovnaft. V jeho mene vytvorili sériu falošných reklám. Snažia sa vylákať od ľudí peniaze. Podvod sa tvári ako reklama na investovanie do cenných papierov Slovnaftu.

„Ide o podvod. Je to veľmi sofistikovane spravené video, ktoré si požičalo z verejného priestoru naše fotky neoprávnene, samozrejme aj našich predstaviteľov, videá rafinérie, ale žiadny takýto produkt neexistuje,“ uviedol pre TV Markíza hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

​Reklamy sú na YouTube aj Facebooku. Ich deklarovaní zadávatelia majú adresy zväčša v Hongkongu, na Filipínach či v Burkina Faso. Zrejme chcú od Slovákov vylákať osobné údaje alebo čísla kariet.

Prečítajte si tiež:

Bránia sa ťažko

​„Postupne sa nám darí niektorých zadávateľov vypínať, avšak niektorých nie. Tam je ten proces dlhší, nakoľko tá druhá strana niekedy nevyvodí, že to je nejaké protiprávne konanie,“ dodal hovorca Slovnaftu.

Rafinéria sa bráni len ťažko. Reklamy skúša blokovať s argumentom, že niekto neoprávnene používa logo Slovnaftu. Streamovací portál YouTube vlastní korporácia Google. Naša redakcia jej jednu z reklám nahlásila ako podvod. Toto je odpoveď.

„Rozhodli sme sa, že túto reklamu nestiahneme. Zistili sme, že reklama nie je v rozpore s pravidlami spoločnosti Google, ktoré zakazujú taký obsah a postupy, o ktorých sa domnievame, že sú škodlivé pre používateľov a celkový online ekosystém,“ uviedla spoločnosť.

Podvodníci po vylákaní osobných údajov, zväčša dôverčivému človeku, ktorý na reklamu zareaguje, volajú a píšu s tým, aby od neho vymámili takzvanú investíciu alebo sa od neho snažia získať údaje z jeho platobnej karty.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.