Mladú ženu s mentálnym postihnutím mal sexuálne napadnúť rodinný blízky. Sľúbil jej vraj mobil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladú ženu mal napadnúť druh jej tety. Podľa prokuratúry využil jej bezbrannosť. Mimoriadne citlivý prípad má na stole súd. Muža obžalovali zo zločinu sexuálneho násilia a prokurátor pre neho žiada vysoký trest. 

Dominike ešte v útlom veku diagnostikovali mentálnu retardáciu. Má aj epilepsiu a rozumovo je na úrovni 7-ročného dieťaťa. Žije so starou mamou a strýkom, ktorí sa o ňu starajú. Pred vyše tromi rokmi mal na ňu sexuálne zaútočiť druh jej tety. Vtedy mala 23 rokov. S ohľadom na obeť nebudeme zverejňovať detaily prípadu.

Plakala a sťažovala sa na bolesti

"Začala sa sťažovať na bolesti brucha a bolesti v oblasti konečníka. Na druhý deň Dominika spomenula, že jej sľúbil mobilný telefón za to o čo sa pokúsil, kde ju bozkával, kde ju chytal, ja som ostal mimo," povedal pre televíziu Markíza ujo Dominiky Martin. Jej mama povedala, že strašne plakala a objímala ju. "Maminka moja, toto a toto sa stalo," uviedla.

 Vzali ju na vyšetrenia ku gynekológovi aj psychiatričke. "Po tomto čine to bolo na nespoznanie, ostala veľmi agresívna, nekľudná, nevedela spávať, kopala do steny, bolo potrebné vyhľadať odbornú pomoc," priblížil Dominikin ujo.

Celá nešťastná udalosť zasiahla rodinu. Týždne sa nerozprávali. "Ja sa na neho neviem pozrieť, alebo brať ho ako švagra. Toto už absolútne," uviedol Martin, ktorý sa o Dominiku stará. Pre jej matku je to neodpustiteľné. 

Obžalovaného muža sme hľadali u družky, tam vraj nebol. Vinu odmieta a podľa advokáta tvrdí, že intímny kontakt iniciovala Dominika, ktorá mu vraj aj v minulosti prejavovala náklonnosť. Jej matka o tom pochybuje. "Tak ona dôjde ku každému objíme sa, dá pusu, ale to je všetko," povedala Helena.

Obžalovaný vinu odmieta

Advokát obžalovaného Peter Šebo nám napísal, že jeho klient odmieta, že by použil akúkoľvek formu násilia a taktiež podľa jeho vedomia nezneužil bezbrannosť poškodenej. "Výsledky dokazovania preukázali, že klient nemal vedomosť o mentálnom postihnutí poškodenej, nakoľko sa o tejto okolnosti nikdy v rodine nehovorilo," uviedol obhajca Šebo.

Matka Dominiky zase uviedla, že vedel, že jej dcéra je iná a je to na nej vidieť. "Je 20 rokov v rodine a človek mu veril. Napriek tomu, že nepozná presne stanovené diagnózy Dominiky, napriek tomu vie, aký má zdravotný stav a teda vie posúdiť, že je iná ako bežný zdravý človek. Považovali sme to za hrozný čin, čo urobil," povedal Dominikin ujo Martin. 

Obhajca obžalovaného v stanovisku napísal, že aj jeho klient sám absolvoval takú istú špeciálnu školu ako poškodená a jej mentálnu úroveň nevnímal zvlášť odlišne. "Môj klient konal vo vedomí, že ide o osobu, ktorá je plnoletá a schopná prejaviť odpor voči konaniu, ktoré by jej bolo nepríjemné," dodal Šebo.

Okresný súd muža spod obžaloby oslobodil

Krajský súd s tým ale nesúhlasil a nariadil rozhodovať znova. Prokurátor žiada vyše 16 ročný trest  s maximálnym stupňom stráženia. "Ja jednoznačne očakávam spravodlivosť, nechcem, aby sa to hocijako naťahovalo, to je už dosť dlhá doba na to, že sa to stalo na chorom dieťati, moja dcéra je postihnutá. Chceme mať už bodku," vyjadrila sa matka Dominiky.  

Najbližší termín pojednávania je v decembri. "Človek čaká na spravodlivosť, pretože tento skutok sa nemal stať..." s ťažkým srdcom skonštatoval Dominikin ujo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.