Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi. Súdna rada chcela odsúdiť jeho slová, nakoniec záver neprijala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Súdna rada sa chcela postaviť za svojho kolegu a odsúdiť výroky ministra vnútra. Nakoniec však neprijala žiadny záver a rokovanie sa skončilo bezvýsledne. Matúš Šutaj Eštok kritizoval bratislavského sudcu po tom, čo zvrátil jeho personálny rozkaz v súvislosti s policajným viceprezidentom. Sudcovi sa vyhrážal dokonca disciplinárnym konaním. V utorok svoje výroky korigoval.

Celý prípad sa točí okolo policajného viceprezidenta Branka Kišša. Matúš Šutaj Eštok ho zbavil funkcie napriek tomu, že mal status chráneného oznamovateľa. Keď sudca Michal Kubiš vydal neodkladné opatrenie a viceprezidenta vrátil späť do funkcie, ministra to rozhnevalo.

Šutaj Eštok tvrdil, že mestský súd nemal tento prípad vôbec posudzovať. Hovoril o podozrení z ohýbania práva i o tom, že sudca je spolužiakom advokáta Petra Kubinu, ktorý viceprezidenta zastupuje.

Voči týmto vyjadreniam sa ohradil samotný sudca aj sudcovská rada mestského súdu a ozvala sa tiež súdna rada. „To je jeden hrubý nátlak na funkciu sudcu,“ vyhlásil jej predseda Ján Mazák.

Prečítajte si tiež:

Na utorkovom (14. 11.) rokovaní súdnej rady sa ocitli neštandardne až dve uznesenia. Jedna skupina členov rady totiž do svojho materiálu pridala aj advokáta Petra Kubinu, ktorý mal údajne tiež nemiestne výroky k sudkyni, ktorá rozhodovala daňovú kauzu exprezidenta Kisku. „Aj advokát musí udržiavať nejaké mantinely,“ uviedla členka rady Marcela Kosová.

O téme útokov súdna rada tri hodiny búrlivo diskutovala, no nakoniec ani jedno z uznesení, ktorým chceli výroky odsúdiť, neschválili.

Minister však zrejme svoje ostré slová prehodnotil a zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom sa za svoj výrok sudcovi ospravedlnil. Píše v ňom, že jeho vyjadrenie neprospelo vecnej diskusii a mohlo sa dotknúť celého sudcovského stavu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.