Hovorme o duši: Mentálne problémy trápia čoraz viac ľudí, chceme o nich informovať otvorene a pravdivo

Hovorme o duši: Mentálne problémy trápia čoraz viac ľudí, chceme o nich informovať otvorene a pravdivo
Zdroj: TV Markíza

Nadácia Markíza spustila už desiaty ročník projektu, ktorého cieľom je vyzbierať peniaze na charitatívne aktivity. Peniaze budú tento rok venované Detskému a adolescentnému oddeleniu Psychiatrickej kliniky JLF UK a Univerzitnej Nemocnice Martin na vybudovanie Detského denného psychiatrického stacionára.

Nasledujúce dni až do ukončenia zbierky 7. decembra vám budeme vo vysielaní TV Markíza a na spravodajskom portáli TVNOVINY.SK prinášať exkluzívny obsah týkajúci sa duševného zdravia.

„Doba je náročná a na deti a mladých ľudí sú kladené čoraz väčšie nároky. Chceme, aby vedeli, že nie je hanba požiadať o pomoc,“ hovorí šéfredaktor portálu TVNOVINY.SK Vladimír Mičuda.

Exkluzívny obsah vám na TVNOVINY.SK prinesieme vždy v stredu a v sobotu. Rozhovory s odborníkmi aj s ľuďmi, ktorí si sami prešli duševnými problémami, nájdete pod označením Hovorme o duši.

Mentálne problémy trápia čoraz viac ľudí a nevyhýbajú sa ani deťom a mládeži. Ako uvádza Liga za duševné zdravie, denne v Európe v dôsledku samovraždy prídu o život približne traja mladí ľudia vo veku 10-19 rokov.

Situácia sa zhoršuje aj na Slovensku. Podľa výskumu psychiatrickej kliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura vyplýva, že pokusy o samovraždu detí a mladistvých stúpli za rok 2021 o 20 percent.

Sme presvedčení, že o týchto témach treba hovoriť otvorene a pravdivo. Aj to má symbolizovať označenie Hovorme o duši. O mentálnych problémoch chceme informovať transparentne a povzbudiť mladých, aby sa nebáli prehovoriť a požiadali o pomoc.

Pod heslom Hovorme o duši nájdete všetky exkluzívne príspevky aj na instagramovom a facebookovom účte portálu TVNOVINY.SK.

Pripravujeme texty o depresiách, autizme, poruchách príjmu potravy, drogách, dopadu sociálnych sietí na mladých a tiež, čo môžu rodičia urobiť preto, aby ich dieťa zvládlo rozvod.

Už teraz si môžete prečítať rozhovor s Marcelou, ktorá prehovorila o depresiách, s ktorými sa pasuje od detstva. Mladým ľuďom chce ukázať, že duševné problémy nie sú hanba a oplatí sa bojovať. 

Všetky informácie o tomto ročníku Nadácie Markíza a spôsobe, ako sa môžete zapojiť, nájdete na tomto odkaze.

Súčasťou textov budú aj kontakty na linky dôvery, na ktoré sa môžu obrátiť deti a dospelí v prípade, že majú duševné problémy, s ktorými si nevedia poradiť.

Blíži sa Deň s Nadáciou Markíza. O tohtoročnej zbierke prezradil viac riaditeľ centra marketingu TV Markíza a člen správnej rady Nadácie Markíza Michal Borec:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hovorme o duši

Dôležité udalosti