Domáce

Kontrolór regionálnej správy ciest. Zamestnal ho Kotleba

19 BB Kontrolor mesta problem.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Marián Kotleba zamestnal človeka, ktorý sedel pol roka v base.

V minulosti násilník a zlodej, teraz kontrolór regionálnej správy ciest. Kde? V Banskobystrickom kraji a so súhlasom župana. Marián Kotleba zamestnal človeka, ktorý sedel pol roka v base. Vďaka neskorším amnestiám však župan neurobil nič protizákonné.

Až 11-krát súdený muž a sympatizant Mariána Kotlebu. Taký je stručný opis Róberta Martináka z Lučenca, ktorý sa netají tým, že sa so županom osobne pozná. Na regionálnej správe ciest, ktorá je 100-percentnou akciovkou župy, pracuje od marca.


Dozerá aj na to, aby cestári v kraji nekradli. Kotlebovho hovorcu sme sa chceli opýtať, či im neprekáža, že v minulosti súdili za krádeže práve Martináka.

A čo na to vedenie kraja? Tak, ako vo väčšine prípadov, nič. K personálnym otázkam sa vraj vyjadrovať nebudú.

Martináka (42) odsúdili po prvýkrát už v roku 1990. O dva roky neskôr, si niekoľko mesiacov posedel aj natvrdo za krádež a ublíženie na zdraví. Nedávno mu však všetky tresty zahladili a register má opäť čistý.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Ak by čistý register nemal, v štátnej správe by ho zamestnať nemohli. Podľa zákona musí byť každý zamestnanec bezúhonný.

„Za bezúhonného sa nepovažuje osoba, ktorá bola v minulosti odsúdená za úmyselný trestný čin," uvádza právnička. To síce Martinák bol, ale vďaka spomínaným amnestiám, ako keby nebol. Naše zákony sa totiž dajú ohýbať aj takýmto spôsobom. Marián Kotleba teda právnu chybu neurobil.


BANSKA BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.