Dôchodcov v Trenčianskych Tepliciach mesto prinútilo vysťahovať sa z bytového domu. Niektorí sú ťažko chorí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nepredĺžili im nájomné zmluvy a museli sa vysťahovať. Dôchodcovia z bytového domu v Trenčianskych Tepliciach si musia hľadať nové bývanie. Sú medzi nimi aj zdravotne postihnutí. Komisárka úradu pre osoby so zdravotným postihnutím tvrdí, že mesto pochybilo.

Pán Štefan bol jedným z jedenástich seniorov, ktorí žili v dome. Je to majetok mesta, ktoré im každý rok predĺžilo nájomnú zmluvu. Pred pár mesiacmi sa to ale zmenilo.

„Žiť v plesni, žiť tam kde vám skratuje elektrika, kde je riziko požiaru, to je naozaj pre starého človeka už nielenže nedôstojné, ale absolútne nezlučiteľné,“ povedala vtedy Barbora Zajačková z marketingu mesta Trenčianske Teplice

Nájomníci ale tvrdili, že bytom nič nie je, a preto dúfali že sa nebudú musieť vysťahovať. Mesto ale trvalo na svojom a dôchodcovia museli odísť.
Každý z nájomníkov si musel nájsť iné bývanie. Pán Štefan, ktorý má amputovanú nohu, dostal pomocnú ruku od známych a býva u kamaráta.

Prečítajte si tiež:

Vysťahovanie seniorov sa nepozdáva komisárke pre osoby so zdravotným postihnutím. Podľa nej bol porušený zákon.

„Postup a kroky primátorky Trenčianskych Teplíc môžu napĺňať skutkovú podstatu trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa,“ povedala hovorkyňa úradu Elena Koritšánska. Komisárka sa obrátila na generálnu prokuratúru. Myslí si, že mesto nemohlo seniorov len tak z bytov vysťahovať.

Vedenie mesta sa vyjadrilo písomne. Trvajú na tom že nič neporušili. „Mesto je presvedčené o tom, že sa nedopustilo žiadneho protiprávneho konania a prípadné kroky zo strany predstaviteľov Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím môžu byť determinované z nedostatočného poznania veci, prípadne z nedostatočného pochopenia celkovej situácie a všetkých vzájomných súvislostí,“ stojí v stanovisku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.