Pre ukrajinské rodiny vyrábajú montované domčeky. Firma s nimi chce preraziť aj na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pre rodiny, ktoré počas bombardovania na Ukrajine prišli o strechu nad hlavou, vyrábajú lacné malé montované domčeky. Nápad podnikateľov z Kyjeva zaujal zahraničných investorov. Výrobný závod sa rozhodli spustiť aj na Slovensku, vo Veľkom Šariši.

Prvé kontajnerové domčeky vyrobili, takpovediac, na kolene. Vďaka príspevku od štátu a rôznym fondom si ich začali kupovať rodiny pri Kyjeve, ktoré sa po bombardovaní dedín nemali kam vrátiť.

„Nechceli sme z toho rozbiť biznis, no zrazu sme mali objednávky na ďalších 20 domov,“ spomína na začiatky Alexander Stepura, zakladateľ firmy HOMErs production. Rodinám, ktoré prišli o bývanie, postavili už asi 100 sociálnych prístreškov. Najmenší kompletne zariadený modul tam dokážu postaviť aj za 6000 eur.

Prečítajte si tiež:

Podnikateľský zámer zaujal Alexandrových priateľov v Anglicku, ktorí mu na rozbeh poslali peniaze. Výrobu sa rozhodli spustiť aj na Slovensku. A to v prenajatej hale v priemyselnom parku vo Veľkom Šariši.

Výrobu plánujú ďalej rozširovať a postupne zamestnať až 300 ľudí, ročne tu chcú vyrobiť 600 domov. Energeticky úsporné a rýchlo použiteľné modulárne stavby majú rozlohu od 25 až do vyše 100 štvorcových metrov.

Dom dokážu na mieste zložiť aj za 30 dní. Štvorcový meter vyjde na vyše 1000 eur. Preraziť chcú aj na našom trhu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.